Studniówki 2021 jednak się odbędą – na wirtualnej wyspie

O autorze
2 min czytania 2021-02-01

Pandemia spowodowała, że w tym roku blisko 270 tysięcy Maturzystów nie miało możliwości wzięcia udziału w tradycyjnej zabawie Studniówkowej. To kolejna duża niedogodność i strata dla młodzieży spowodowana szerzącym się wirusem. Dlatego też, na miarę możliwości dzisiejszych czasów, powstała idea zorganizowania wspólnej zabawy Studniówkowej w wirtualnym świecie online.

Platforma Avatarland, oparta na amerykańskim oprogramowaniu Virbela, w dniu 26 lutego 2021 zaprasza wszystkich maturzystów na swoją wirtualną wyspę. Uczestnicy zabawy będą mieli niepowtarzalną okazję spotkać się pod postacią awatarów i aktywnie spędzić czas we wspólnym gronie. Spersonalizowane awatary przeniosą maturzystów niczym w grze komputerowej, w przestrzenie, w których będą mogli korzystać z wirtualnych klas, rywalizować w grach i zawodach, a także tańczyć przy muzyce rozbrzmiewającej na trzech plenerowych scenach wirtualnego świata. Organizatorzy zapewniają, że platforma może pomieścić nawet kilka tysięcy gości. Tak wielkiej Studniówki jeszcze nie było.

Jak podchodzą do tego pomysłu szkoły?

– Przedstawiciele szkół w większości są zaskoczeni, że powstała taka inicjatywa i gratulują oryginalnego pomysłu. Wychowawcy klas maturalnych i dyrektorzy szkół stają się wręcz kibicami eStudniówki 2021, udostępniając wydarzenie swoim wychowankom i zachęcając młodzież do uczestnictwa – mówi Renata Bobryk z platformy Avatarland, odpowiadająca za komunikację ze szkołami. – Mamy świadomość, że młodzież ma obecnie ogromne wyzwanie sprostać wymogom edukacji zdalnej. Nie mają możliwości spotykać się z rówieśnikami, nie mogą świętować wejścia w próg dorosłości, a przed nimi egzamin dojrzałości, do którego, póki co, również będą przygotowywać się zdalnie. Wierzymy, że tym oryginalnym wydarzeniem, wpuścimy trochę pozytywnej energii w ich serca i damy możliwość integracji, poprzez spędzenie czasu wspólnie z rówieśnikami w zupełnie innym, dużo bardziej imprezowym środowisku online niż z jakiego korzystali dotychczas – dodaje Bobryk.

Zostać awatarem – jedyna i niepowtarzalna okazja!

– Aby wejść do wirtualnego świata Avatarland, uczestnicy instalują oprogramowanie, a chwilę potem mają okazję samodzielnie skonfigurować swoją wirtualną postać. W garderobie mogą wybrać stroje, dobrać makijaż i akcesoria dla nich przygotowane – mówi Anna Łukanowska, project manager platformy Avatarland. – Pod postacią awatara nabieramy śmiałości i chęci do zabaw. Wszyscy tu jesteśmy równi, a jeśli do zabawy dołączy kadra nauczycielska – będzie to niepowtarzalna okazja do wspólnej zabawy online jakiej jeszcze nie było. Możliwość rozmawiania ze sobą awatarów, gestykulacji takich jak machanie, podawanie ręki, czy wreszcie wspólny taniec, są na platformie codziennością pośród gości biznesowych, których gościmy przy okazji wirtualnych konferencji i kongresów organizowanych tu od września zeszłego roku. Dlatego sądzimy, że również dla maturzystów, będzie to jedyne w swoim rodzaju przeżycie na miarę czasów CoVID-19 – podkreśla Anna Łukanowska.

A co w programie?

Zabawa na wirtualnej wyspie Avatarland zapowiada się bardzo interesująco. Rozpocznie się okolicznościowym powitaniem w wirtualnych audytoriach z licealistami i przedstawicielami szkół średnich i wyższych. Nie zabraknie tradycyjnego poloneza, który zostanie odtańczony wraz z bohaterami wydarzenia i kadrą nauczycielską. Wspólny układ taneczny będzie moderowany przez konferansjerów i animatorów.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Po oficjalnej części nastąpi pełna dowolność z korzystania z atrakcji wieczoru. W godzinach między 19:00 a 03:00 nad ranem, uczestnicy będą mogli korzystać z wielu propozycji. Organizatorzy zapowiadają aż trzy sceny muzyczne z DJ’ami i muzyką każdego rodzaju i stylu. W przerwach, na scenach pojawią się awatary znanych artystów i celebrytów, którzy będą życzyć maturzystom bezproblemowych matur i dobrego startu w dorosłe życie. W wydarzeniu już potwierdził swój gościnny udział: m.in. Enej, Łydka Grubasa czy Drugi Tydzień.

Do rywalizacji między całymi klasami i szkołami stworzone zostały również aktywności logiczne i sportowe, m.in.: zawody w escape roomach, towarzyskie mecze piłki nożnej oraz wyścigi motorówkami wokół wyspy. Całość zwieńczy uroczysty pokaz fajerwerków zaplanowany na północ.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Studniówka odbędzie się w dniu 26 lutego 2021 roku. Program wydarzenia i bilety dostępne są na stronie wydarzenia estudniowka.pl/ Na chwilę obecną udział w wydarzeniu potwierdzili już uczniowie blisko 20 liceów i szkół średnich z całej Polski.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się