Tchibo rozpoczyna kampanię jubileuszową z okazji swojego 30-lecia

Tchibo świętuje 30-lecie obecności w Polsce i rozpoczyna kampanię jubileuszową, zapraszając klientów do wspólnego celebrowania. Marka wspomina swoje najbardziej zaskakujące momenty w historii i zdradza, jakie atrakcje przygotowała z okazji jubileuszu.
O autorze
4 min czytania 2022-10-07

30 lat pełnych zaskoczeń 

Tchibo przez 30 lat działalności w Polsce udowodniło, że zaskakiwanie i inspirowanie ma w swoim DNA. Marka wielokrotnie była pionierem innowacyjnych rozwiązań na polskim rynku, odcisnęła również ślad w historii polskiej popkultury, dzięki kultowym reklamom z lat 90., a nawet…pobiła dwa rekordy Guinnessa!

Jakie były najbardziej zaskakujące momenty w dziejach marki?

W 1992 roku Tchibo zarejestrowało swoją firmę w Polsce, a już dwa lata później stała się ona największym oddziałem marki w dzisiejszym regionie Europy wschodniej. W 1996 roku, palarnia kawy Tchibo, jako pierwsza w Polsce wprowadziła innowację w technologii produkcji kawy, zabezpieczającą ją przed wpływem tlenu. Nowatorska metoda zapewniła wysoką jakość produktu, co z kolei przełożyło się na powtarzalną pozycję lidera kaw palonych w Polsce.  Osiągnięcia te stały się kołem napędowym marki i już w kolejnym roku, jako jedyna do tej pory międzynarodowa firma w Polsce, otworzyła bar kawowy, który pierwszego dnia odwiedziło ponad 1200 osób!

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Lata 90. to także kultowe slogany „Podaj to, co najlepsze” i reklamy telewizyjne, które wielu z nas pamięta i wspomina do dziś. Marka często nawiązywała do dzielenia się radosnymi chwilami z bliskimi, jak w reklamie z dziecięcymi bucikami z 1993 roku, które kobieta podarowała mężczyźnie jako nowinę o spodziewanym dziecku czy niespodziankowe przyjęcie urodzinowe zorganizowane przez całą rodzinę dla dziadka.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Już 20 lat temu Tchibo prowadziło nietypowe działania promocyjne wychodzące poza tradycyjne ramy. W 2000 roku marka przeniosła kawę w artystyczny wymiar. Zorganizowała wystawę „Świat Kawy” w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, przyciągając na nią niemal 10 tysięcy osób! Jednak to 2005 rok zmienił bieg jej historii, kiedy nastąpiło otwarcie pierwszego sklepu z asortymentem rozszerzonym o produkty niespożywcze. Od tego czasu, na półkach zaraz obok kawy, znajdziemy modną odzież, akcesoria sportowe, sprzęt kuchenny a nawet artykuły elektroniczne czy zabawki.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Marka ma na swoim koncie również inspirujące współprace, m.in. z projektantem Michaelem Michalskym, z którym w 2007 roku stworzyła niezwykłą kolekcję ubrań sygnowanych marką Mitch & Co., oraz duże sukcesy na rynku – kawa Tchibo Family była w tym czasie ulubioną marką co dziesiątego Polaka.

Kolejne lata to czas wielkich zaskoczeń. W 2010 roku, pracownicy Tchibo pobili rekord Guinnessa w parzeniu espresso na czas z wykorzystaniem ekspresu Tchibo Cafissimo. W ciągu 60 minut zaparzyli 3386 filiżanek, czyli 101 520 ml espresso! Nie zwalniając tempa, w 2011 roku, marka zaoferowała konsumentom najmniejszy na świecie ekspres na kapsułki Tchibo Cafissimo DUO. A już w 2013 roku znów dokonała niesamowitego! Pobiła kolejny rekord Guinnessa, tworząc największą mozaikę z kapsułek kawy na świecie! Do ułożenia wzoru wykorzystano dokładnie 16 200 kapsułek kawy Cafissimo, które dzięki różnym kolorom opakowań pozwoliły na wierne przeniesienie wzoru ze zdjęcia na specjalną matę rozłożoną na podłodze w Złotych Tarasach w Warszawie. Pole powierzchni rekordowej mozaiki potwierdzone przez specjalistów zaproszonych przez Tchibo na miejsce bicia rekordu wyniosło 40,61 m².

Tchibo od lat nieustannie odkrywa nowe horyzonty, wychodząc poza powszechnie przyjęte schematy. Jesteśmy chyba jedyną firmą na świecie, która łączy ofertę kawową z szerokim asortymentem produktów niespożywczych. A zaczęło się od tego, że w 1949 roku wysyłaliśmy naszą kawę zawiniętą w kolorowe ściereczki do naczyń. Zawsze niezwykle istotne dla nas było poszukiwanie nowych dróg, dzięki którym możemy inspirować i pozytywnie zaskakiwać naszych Klientów. Dziś celebrujemy nasze 30. urodziny i z tej okazji rozpoczynamy kampanię „Tchibo. Od 30 lat zaskakujemy tym, co dobre”, w której zapraszamy wszystkich do świętowania razem z nami. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje jeszcze bardziej zbliżą nas do naszych Klientów i sprawią, że miło spędzą z nami czas – mówi Gabriela Bar-Rutkowska, menedżerka ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności biznesu w Tchibo.

Tchibo zaprasza klientów do wspólnego świętowania

Wraz z początkiem października, Tchibo rozpoczęło jubileuszową kampanię „Tchibo. Od 30 lat zaskakujemy tym, co dobre”, która potrwa aż do końca listopada. W tym czasie, na klientów czekać będzie wiele miłych niespodzianek.

Już 3 października, marka wraz z grupą RMF FM wypuściła cztery odcinki podcastów audio oraz wideo „Zaskakujące rozmowy z Tchibo”, które poprowadziła redaktorka radia RMF Classic, Urszula Urzędowska. Gośćmi rozmów są nietuzinkowe osoby z inspirującymi historiami. W podcastach usłyszymy m.in. jak blogerzy Our Little Adventures rzucają wszystko w Polsce, by przenieść się całą pięcioosobową rodziną do Tajlandii. Dowiemy się, jaki życie ma smak według Grzegorza Łapanowskiego i komu najchętniej ugotowałby obiad, a także, skąd rekordzistka świata, Patrycja Bereznowska wzięła siłę, by przebiec ponad 400 km w 48 godzin, czy jakie skarby znalazły Majsterki w szufladzie biurka wystawionego na śmietnik.

Wszystkie cztery odcinki cyklu możemy znaleźć na YouTube, na głównym kanale RMF FM, a także na rmfon.pl oraz w aplikacji Spotify i Apple Podcasts. 

Jubileuszowa loteria Tchibo

Tchibo zachęca do świętowania również poprzez udział w jubileuszowej loterii. Wystarczy w terminie od 03.10.2022 do 27.11.2022 kupić dowolny produkt, zachować paragon lub fakturę imienną i wypełnić formularz zgłoszeniowy, by mieć szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. W puli czeka Mercedes CLA 180, 30 ekspresów Esperto Caffè oraz 300 kart podarunkowych o wartości 300 zł do sklepów Tchibo i na Tchibo.pl. Co więcej, marka przygotowała także jubileuszowy prezent dla wszystkich klientów biorących udział w loterii w postaci bonu o wartości 30 zł na zakupy*.

Każdy, kto odwiedzi sklepy marki, będzie miał również szansę napić się urodzinowej kawy o smaku tortu szwarcwaldzkiego (17,99 zł/ 1 szt. lub 14,99 zł/ 1 szt. dla posiadaczy TchiboCard), a od połowy października w wybranych lokalizacjach kupić kawałek urodzinowego tortu na bazie wywaru kawy Tchibo Barista (14,99 zł/ 1 kawałek lub 9,99 zł/ 1 kawałek dla posiadaczy TchiboCard), zaprojektowanego specjalnie na tę okazję! Deser będzie można zakupić także w całości (149,99 zł/ 1 szt.).

* Bon nie jest nagrodą w loterii. Do wykorzystania przy zakupie za min. 100 zł w sklepach Tchibo i na Tchibo.pl.