Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

TikTok świętuje Miesiąc Dumy 2023 i rusza z kampanią „You Belong Here”

Platformę TikTok tworzy wyjątkowa społeczność różnorodnych osób, które każdego dnia dzielą się swoją kreatywnością i wzajemnie inspirują. W tym roku, w ramach obchodów Miesiąca Dumy TikTok współpracuje z fundacją SEXEDPL oraz inicjatywą Margaret – Tęczowa Szkoła Maggie.
O autorze
2 min czytania 2023-06-06

Twórcy LGBTQIA+ w aplikacji TikTok dzięki swojej kreatywności, pasji i wzajemnemu wsparciu napędzają kulturę, wyznaczają trendy i inspirują miliony osób. Jak ważne dla całej społeczności TikToka jest wspieranie mniejszości seksualnych w ich unikalnej drodze do odkrywania tożsamości oraz pomoc w zapewnianiu im należytej widoczności i równości świadczy popularność hashtagów, takich, jak #lgbt i #pride, które uzyskały odpowiednio 66 miliardów i 10 miliardów wyświetleń w aplikacji w ciągu ostatniego roku. Aż 73% użytkowników TikToka jako ważne ocenia celebrowanie społeczności LGBTQIA+ poprzez działania związane z Miesiącem Dumy.

W ramach kampanii You Belong Here przez cały miesiąc TikTok będzie świętować Pride Month i siłę społeczności LGBTQIA+ poprzez zwiększenie widoczności treści twórców reprezentujących tę społeczność w aplikacji, specjalne tła dostępne na platformie, promowany hasztag #ForYourPride, czy współprace z partnerami.

Podczas tegorocznych obchodów Miesiąca Dumy TikTok będzie realizować działania wspólnie z inicjatywą gwiazdy polskiej sceny muzycznej, Margaret. Tęczowa Szkoła Maggie ma na celu dotarcie do młodych osób, które nie czują się komfortowo ze swoją orientacją, zapewnienie im wsparcia oraz otwarty dialog na temat społeczności LGBTQIA+ w Polsce.

– Tęczowa szkoła Maggie powstała w odpowiedzi na rosnącą w Polsce nietolerancję dla środowiska LGBTQIA+. Tęczowa Szkoła skupia się na jednostkach, ich historiach i problemach, z którymi spotykają się żyjąc w Polsce. W tym roku zaprosiliśmy do Tęczowej dużo twórców TikToka –gdyż to właśnie TikTok pozwala młodym ludziom na pokazywanie siebie takimi jakimi chcą być – mówi Margaret.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W ramach świętowania Miesiąca Dumy TikTok zagwarantuje także wsparcie komunikacyjne fundacji i platformie SEXEDPL, która zapewnia młodym ludziom, rodzicom i dorosłym kompleksową, dostosowaną do wieku, edukację w zakresie praw człowieka, równości płci, relacji, itd. SEXEDPL i TikTok współpracowały ze sobą już kilkukrotnie, za każdym razem – podobnie, jak będzie to w przypadku Miesiąca Dumy – osią działań są eksperckie, edukacyjne treści, dotyczące środowiska LGBTQIA+, tożsamości seksualnej i wyzwań, z którymi mierzą się na co dzień osoby nieheteronormatywne.

– Miesiąc dumy trwa dla nas przez cały rok – staramy się, by edukacja na temat różnych tożsamości seksualnych, orientacji, modeli związków, ale też inkluzywnego języka docierała jak najszerzej, codziennie. Piszemy o tym w naszych książkach, tłumaczymy w filmach i postach, uczymy na warsztatach. W czerwcu z pomocą TikToka celebrujemy różnorodność i pokazujemy, jak o niej rozmawiać, a nie oceniać – dodaje Martyna Wyrzykowska, dyrektorka zarządzająca Fundacji SEXEDPL.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Działania w aplikacji będą widoczne pod wspólnym hasztagiem #ForYourPride, który przez cały miesiąc będzie promowany w aplikacji. Do wspólnych działań w aplikacji, podzielenia się swoimi doświadczeniami w ramach miesiąc dumy TikTok zaprosił znanych i zaufanych przedstawicieli środowiska LGBTQIA+.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Miesiąc Dumy to również czas, w którym szczególnie mocno akcentuje się potrzebę ochrony i wsparcia społeczności LGBTQIA+. TikTok koncentruje się na utrzymaniu bezpiecznego i wspierającego środowiska dla wszystkich członków społeczności, tak aby mogli bez obaw wyrażać siebie. TikTok stara się chronić swoich użytkowników podejmując działania, takie jak usuwanie, treści i kont, które angażują się w nękanie, zastraszanie, mowę nienawiści i nienawistne zachowania. Na bieżąco aktualizowane są Zasady Społeczności platformy, tak aby zapewnić ochronę wszystkich użytkowników aplikacji. 

PS TikTok wprowadza globalną bibliotekę muzyczną z ponad milionem utworów z całego świata

TikTok i możliwość korzystania z muzyki na platformie przy tworzeniu treści pobudza pokłady kreatywności wśród członków społeczności i korzystnie wpływa na kreowanie kulturowych trendów.