Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

TikTok wzmacnia działania w zakresie politycznego wykorzystywania platformy

TikTok wzmacnia działania w zakresie politycznego wykorzystywania platformy
Treści mediów oznaczonych jako powiązane z władzami państwowymi (ang. state affiliated media) nie są od teraz wyświetlane poza granicami ich rynków domowych, jeśli kierują tam swoją komunikację dotyczącą globalnych wydarzeń. Ten krok ma ograniczyć ryzyko politycznego wykorzystania platformy do wywierania wpływu na opinię publiczną. Zmiany zostały już wprowadzone w życie. TikTok publikuje też pierwszy raport poświęcony zwalczaniu operacji ukrytego wpływu.
O autorze
1 min czytania 2024-05-27

TikTok we współpracy z zewnętrznymi ekspertami już od dawna oznacza kanały należące do mediów powiązanych z władzami (media państwowe/state-affliated media), by zwracać uwagę użytkownikom na potencjalny dodatkowy kontekst materiałów. Takie oznaczenia pojawiają się przy treściach organicznych i promocyjnych. 

Od teraz, jeśli takie treści będą kierowane do społeczności poza granicami domowego rynku, przestaną być tam wyświetlane w sekcji „Dla Ciebie”. To istotnie ograniczy możliwość dotarcia do pozadomowych odbiorców i kierowania potencjalnie nieobiektywncyh przekazów. Dla tych profili zostanie także wyłączona opcja płatnej promocji poza granicami swojego kraju. 

To kolejne zabezpieczenie przed ewentualnym wykorzystaniem platformy do wywierania niekorzystnego wpływu na opinię publiczną. Ograniczenie tego ryzyka jest szczególnie istotne przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego i przy obecnej napiętej sytuacji geopolitycznej.

TikTok częściej i bardziej szczegółowo raportuje operacje ukrytego wpływu

Platforma wprowadzi również rozszerzone i częstsze raportowanie na temat prób jej wykorzystania do operacji wywierania wpływu (zmiana z raportowania kwartalnego na miesięczne). Do tej pory obszar ten stanowił część Raportu Egzekwowania Zasad Społeczności. Od 27 maja b.r. dostępna jest specjalnie poświęcona temu sekcja, bardziej szczegółowa i częściej aktualizowana, uwzględniająca, m.in. próby powrotu wcześniej usuniętych siatek kont.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Od stycznia do kwietnia 2024 r. TikTok powstrzymał 15 kampanii mających na celu wywieranie wpływu i usunął 3 001 powiązanych z nimi kont. Zazwyczaj głównym ich celem było wpłynięcie na prowadzony w danych rynkach dyskurs polityczny, często związany z wyborami (np. wyborami prezydenckimi w Indonezji, parlamentarnymi w Serbii) albo istotnymi lokalnymi kwestiami społeczno-politycznymi (np. w Wielkiej Brytanii czy Niemczech). 

Słuchaj podcastu NowyMarketing