UPS będzie dostarczać przesyłki dronami

UPS będzie dostarczać przesyłki dronami
Firma kurierska UPS planuje rozpocząć w USA dostarczanie przesyłek dronami. W związku z tym firma uruchomiła nową spółkę UPS Flight Forward, która będzie odpowiedzialna za prowadzenie nowego sposobu dostaw.
O autorze
1 min czytania 2019-07-26

23 lipca br. firma kurierska UPS ogłosiła, że już wkrótce na terenie Stanów Zjednoczonych będzie dostarczać przesyłki dronem. W związku z tą decyzją firma postanowiła powołać nową spółkę o nazwie UPS Flight Forward, która zajmie się prowadzeniem oraz realizacją nowego sposobu dostawy.

Przedstawiciele UPS poinformowali też, że złożony został już wniosek w Federalnej Administracji Lotnictwa USA o pozwolenie na wykonywanie na terenie USA lotów dronami w celach komercyjnych. Dotychczas firma na mocy pozwolenia uzyskanego od FAA mogła dostarczać przesyłki bezzałogowymi pojazdami latającymi do szpitala WakeMed w obszarze metropolitalnym Raleigh.

W momencie, gdy Federalna Administracja Lotnictwa USA poszerzy usługi wyda nowe pozwolenie, firma UPS rozpocznie program szkolenia operatorów dronów, którzy będą nadzorować dostarczanie przesyłek tymi urządzeniami. Na tę chwilę nieznana jest jednak dokładna data uruchomienia nowego sposobu dostawy.

PS

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W 2016 roku grupa Mall przeprowadziła z sukcesem pierwsze testy dostarczania przesyłek dronami w tej części Europy. Lot dronem w ramach programu pilotażowego odbył się 22 listopada na trasie Jirna – Zeleneč, a cały proces dostawy zajął zaledwie 5 minut.

PS2

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Czy drony można wykorzystać do akcji reklamowych? Nie chodzi tu tylko o wykorzystanie z czysto technicznego punktu widzenia, np. do kręcenia spotów, lecz jako efektywne nośniki reklamy. Jak realizować kampanię za pomocą latających robotów? Czy ma to sens?

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się