Warka Planet of Gamers Cup już w tę niedzielę

Ośmiu popularnych influencerów, cztery niezwykle wciągające gry i trzy dni wielkich emocji – już 9 kwietnia wystartuje Warka Planet of Gamers Cup. Wydarzenie zrealizowane zostanie w ramach autorskiej platformy Warki dedykowanej graczom, czyli Warka Planet of Gamers.
O autorze
2 min czytania 2021-04-06

Świat Planety Warki znajduje się blisko świata gamingu – w obu liczą się rywalizacja, wielkie emocje i dobra zabawa. Nic dziwnego, że po latach obecności w sporcie marka postanowiła, że naturalnym krokiem w jej rozwoju będzie wejście właśnie do gamingu. W ten sposób Warka chce dotrzeć do rzeszy młodszych dorosłych konsumentów, których gry angażują dużo bardziej niż rozgrywki sportowe kojarzone do tej pory z marką.

Planet Of Gamers Cup

Planet Of Gamers Cup to pierwsze wydarzenie realizowane w ramach platformy Planet Of Gamers. Do udziału w autorskim turnieju zaplanowanym przez markę zaproszonych zostało ośmiu twórców, którzy zmierzą się ze sobą w czterech grach. W szranki staną: Luure, Piranhasawa, Kromka, Gluhammer, Kuben, Fangotten, Człowiek Warga i Pago.

Celem turnieju jest wyłonienie mistrza w czterech grach: CS:GO, Ghostrunner, Outriders i Mortal Kombat Ultimate XI. Wszystkie gry zostały wybrane do turnieju nieprzypadkowo – mają za zadanie sprawdzenie uniwersalnych kompetencji i talentów każdego z graczy. CS:GO, czyli znany każdemu graczowi klasyk, sprawdzi celność uczestników; Ghostrunner – gra oparta na arcadowej rozgrywce – przetestuje zręczność pod dużą presją czasu; Outriders, jako gra oparta na kooperatywie i wspólnym celu, umożliwi zawodnikom wykazanie się kooperacją i strategicznym planowaniem; Mortal Kombat Ultimate XI ujawni natomiast szybkość reakcji, opanowanie i wolę walki w rozgrywce.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Uczestnicy wydarzenia zostaną przeniesieni na trzy dni do epickiego świata rodem z Planety Warki. Czekać będą na nich liczne niespodzianki, świetna zabawa, wspólne aktywności, treningi i oczywiście – zacięta rywalizacja. Największe emocje pojawią się podczas wielkiego finału zaplanowanego na 11 kwietnia. Całość przygotowano z wielkim rozmachem – turniej zostanie rozegrany na profesjonalnym sprzęcie w wyjątkowo zaaranżowanej na tę okoliczność przestrzeni, w której chciałby się znaleźć każdy fan gamingu. Turniej będzie można śledzić na żywo od godziny 16.00. Wtedy też ruszy studio komentatorskie, w którym na bieżąco opisywane będą wszystkie ruchy graczy.

– To co wyróżnia nasze wydarzenie to nie tylko sam turniej, ale także poprzedzające go dwa dni pełne zabawy, integracji i specjalnych atrakcji. Nie zabraknie nowoczesnych technologii i wielkich emocji. Na zwycięzcę czeka niepowtarzalny puchar zaprojektowany specjalnie na potrzeby finału Planet of Gamers Cup – mówi Marcin Drożyński, senior brand manager Warki.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Przebieg niedzielnych rozgrywek będzie można oglądać online na stronie www.planetofgamers.pl, na kanale Planet of Gamers na YouTube, na wydarzeniu na Facebooku, na kanałach uczestników turnieju oraz na YouTubie i Twitchu partnera wydarzenia, czyli Polsat Games, pozwalając marce dotrzeć do szerokiego grona fanów gamingu.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się