Warszawa coraz bardziej tętni życiem

Po wielu tygodniach spowolnienia, ruch na warszawskich ulicach osiągnął intensywność zbliżoną do tej, sprzed lockdownu. Z każdym tygodniem maja i czerwca mieszkańcy i mieszkanki Warszawy coraz intensywniej korzystają z przestrzeni publicznej.
O autorze
1 min czytania 2020-06-18

Analiza wyników badania ruchu ulicznego dla pierwszych tygodni maja i pierwszych tygodni czerwca, w trzech kluczowych lokalizacjach w centrum Warszawy – rondzie Dmowskiego, na ul. Chmielnej i na stacji przesiadkowej Warszawskiego Metra przy ul. Świętokrzyskiej, skłania do wniosku, że użytkownicy przestrzeni miasta wracają do przyzwyczajeń sprzed narodowej kwarantanny. Coraz częściej wychodzimy z domów i przemieszczamy się ulicami miasta. Trend ten był bardzo wyraźny już na początku maja. Porównując dane z maja z pierwszymi tygodniami czerwca bez trudu można zauważyć, że rytm miasta jest coraz bardziej dynamiczny.

  • Rondo Dmowskiego -–aktualnie w centrum Warszawy porusza się ponad 80 tys. pojazdów dziennie. To niemal 90% samochodów zwykle przemierzających tę trasę każdego dnia. W pierwszej połowie maja ruch nie przekraczał jeszcze 70%.
  • Stacja Metra Świętokrzyska – trend wzmożonego ruchu jest widoczny również w metrze, na stacji przesiadkowej Metro Świętokrzyska. W pierwszej połowie maja liczba przejść pasażerów przez tę podziemną przestrzeń wynosiła 507 tys., a w pierwszej połowie czerwca już 966 tys. dziennie. Co stanowi niemal 90% wzrost.
  • ul. Chmielna – w pierwszych 2 tygodniach czerwca punkt pomiarowy zarejestrował 73 tys. pieszych poruszających się pomiędzy pasażem Wiecha, a ul. Zgody. Stanowi to wzrost o ponad 117% w stosunku do poprzednich dwóch tygodni. Dla porównania – w pierwszej połowie lutego punkt pomiarowy notował około 76 tys. przechodniów.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Z każdym tygodniem obserwujemy systematyczny wzrost liczby mieszkanek i mieszkańców Warszawy korzystających z przestrzeni publicznej. Na ulicach jest coraz więcej samochodów, pieszych i osób korzystających z komunikacji publicznej. Tempo miasta wraca do normy sprzed lockdownu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing