Wernisaż Color Wings: Mirrors of Hell & Heaven, Paryż 2017

Paryż to miasto kultury i sztuki. Swoiste centrum cywilizacyjnego świata i stolica międzynarodowej sztuki. Przyciąga artystów, a w ślad za nimi ludzi z odległych nawet destynacji.
O autorze
2 min czytania 2017-09-28

Nie bez powodu więc polska artystka, Wioletta Karaś wybrała stolicę Francji na organizację swojego kolejnego wernisażu, który jednocześnie będzie odsłoną jej nowej kolekcji.

Wernisaż zatytułowany Mirrors of Hell & Heaven odbędzie się 27 października br. w Hilton Paris Opera, jako otwarty event dla wszystkich zainteresowanych. Mottem wystawy i samych obrazów jest wielowymiarowość. Artystka pokazuje z pozoru proste życiowe sytuacje oraz tematy, których głębia dotyka najdalszych zakamarków jestestwa. Jest to często skomplikowana gra ludzkiej świadomości z podświadomością. Zatem wernisaż to swoisty gabinet luster ludzkiego życia i emocji, w którym będzie można dostrzec prawdę i uczucia, na co dzień niewidoczne dla ludzkiego oka.

Wystawa została podzielona na dwie części: mroczną i jasną. Pierwsza część pokazuje ludzi słabych, którzy błądząc, nie mogą odnaleźć się w otaczającym ich świecie. Mimo pragnienia szczęścia wciąż podejmują błędne i negatywne w skutkach decyzje. Życie daje im wiele szans, jednak gdy miarka się przebiera, konsekwencje są bolesne i często nieodwracalne. Z pozoru tacy ludzie są silni, uśmiechnięci, aczkolwiek artystka dostrzega i pokazuje ich rozdarte, smutne i płaczące za nieosiągalnym szczęściem wnętrza. Druga, jasna strona obrazuje kobietę i mężczyznę przepełnionych prawdziwą życiową energią, czyli mocnych i pełnych sił. Są to osoby świadome, które żyją w zgodzie z własną naturą. Szanują przede wszystkim siebie i otaczający ich świat.

Na wystawie będzie można również zobaczyć kombinacje znajdujące się na granicy mrocznej i jasnej strony, czyli ich połączenia: Ciemne z Jasnym, Jasne z Ciemnym; Ciemne z Ciemnym, Jasne z Jasnym. W ten sposób artystka pragnie zadać odbiorcom pytanie: która strona ludzkiego „ja” wygrywa – ciemna czy jasna? Po której stronie stoję? Kim jestem?

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Podczas wernisażu na uczestników czekają również dodatkowe atrakcje: występ baletu Warsaw Balet oraz koncert Nipu i Przyjaciele – blues-rockowego zespołu z Krakowa. Nie ma tu przypadku, gdyż taniec i muzyka to kolejne pasje artystki, które bez wątpienia miały wpływ na jej twórczość i emocje, które można dostrzec w jej obrazach.

Mentorem prac artystki jest Andrew Bartosz – znakomity artysta z Australii.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Program wernisażu:

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

19.00 otwarcie wernisażu, wellcome drink
20.00 oficjalne przywitanie, prezentacja marki Color Wings, podziękowania dla partnerów i sponsorów
20.30 występ baletu: Warsaw Ballet – część I
21.30 występ baletu: Warsaw Ballet – część II
22.00 koncert zespołu NiPu i Przyjeciele
23.00 zakończenie wernisażu

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany do wszystkich pasjonatów, nie tylko sztuki ale i życia.

Więcej informacji na stronie.

[AKTUALIZACJA]

Z powodów niezależnych wernisaż odbędzie się w innym terminie.