„Weź wolne od raka” – jak jeden dzień wolny może uratować życie

Jedna wizyta u lekarza może uratować życie – taka idea przyświeca Fundacji L. Prozdrowotna inicjatywa po raz kolejny zaprasza firmy do zgłaszania swojego udziału w akcji WEŹ WOLNE OD RAKA, a w rezultacie ratowania zdrowia.
O autorze
1 min czytania 2020-10-26

W Polsce w ciągu roku wykrywa się 18–19 tys. zachorowań na raka piersi. Dla co trzeciej pacjentki ta diagnoza będzie wyrokiem śmierci. Niestety, statystyki te rosną z roku na rok, nie tylko w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej. Jednak przed naszym krajem ogromne wyzwanie – zadbanie o odpowiednio wczesne wykrycie choroby i zmniejszenie liczby kobiet, które nie zdążą jej pokonać. 

Rak to nie wyrok

Kolejki do lekarzy i zaporowe koszty prywatnego wykonywania badań wpływają na odsuwanie decyzji o wykonaniu mammografii. W rezultacie zaledwie 53% kobiet w Polsce wykonuje regularne badania kontrolne. Sytuację dodatkowo pogorszyła pandemia – co czwarta pacjentka w ostatnich miesiącach przesunęła wizytę, a aż 13% w ogóle jej nie umówiło. Co szczególnie istotne, wykrycie raka piersi we wczesnym stadium daje nawet 100-procentową szansę na całkowite wyleczenie. 

– Samobadanie jest kluczowe przy wykrywaniu wczesnego stadium raka, ale nie zastąpi badań specjalistycznych, czyli mammografii i USG piersi wykonanych przez doświadczonego lekarza. Nasza akcja ma zachęcić nie tylko kobiety, które z różnych powodów nigdy nie brały udziału w takich badaniach, ale też te, które regularnie w nich uczestniczą. Dla pracodawcy to tylko jeden dzień, a dla kobiet to życie – mówi Ewa Pawelczyk, dyrektor Fundacji „L”, jedna z pomysłodawczyń akcji Wolne Od Raka i prezes Fundacji „L”.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Benefit pracowniczy na miarę XXI wieku

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Zagwarantowanie dodatkowego dnia na zadbanie o zdrowie to doskonały pomysł na benefit pracowniczy, który może zostać wykorzystany niezależnie od trwającej obecnie pracy zdalnej.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

– Pracownik potrzebuje jedynie biletu od pracodawcy – całą resztę organizuje w swoim zakresie, w takim terminie, jaki mu odpowiada, bez dodatkowych kosztów. W przeciwieństwie do wielu benefitów pracodawca również nie musi dbać o obecność wszystkich pracowników w biurze, co aktualnie jest nie tylko utrudnione, ale wręcz niewskazane – podkreśla Ewa Pawelczyk. 

Dołączenie do akcji to tylko trzy proste kroki. Wystarczy wejść na stronę https://wezwolneodraka.pl/, zarejestrować firmę i odebrać bilet, a następnie wydrukować go w tylu kopiach, ile kobiet jest zatrudnionych przez pracodawcę. Po wykonaniu badania oddają one podstemplowany bilet, w zamian otrzymując dodatkowy dzień płatnego urlopu. Jeden dzień, osiem godzin, a pomoc – bezcenna.