Władze Wiednia testują automaty na kubki do kawy wielokrotnego użytku

Władze Wiednia testują automaty na kubki do kawy wielokrotnego użytku
Władze Wiednia postanowiły wypowiedzieć wojnę jednorazowym kubkom na kawę, których codziennie w koszu ląduje tysiące – w mieście pojawiły się automaty, w których zwracać można kubki wielokrotnego użytku.
O autorze
1 min czytania 2020-01-10

Na pomysł wpadli właściciele firmy Cup Solutions. We współpracy z miejskimi kawiarniami wprowadzili na rynek kubki wielokrotnego użytku, które następnie mieszkańcy mogą zwracać w specjalnych automatach. 

Jak to dokładnie działa? Otóż klient, kupując kawę, płaci kaucję za kubek w wysokości 1 euro. Gdy zaś zwróci go do automatu, kwota wraca na jego konto bankowe. 

Kubki, które znajdą się w automatach, są następnie myte i ponownie trafiają do wybranych kawiarni.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Do akcji włączyło się już prawie 65 lokali, w tym także sieciowe kawiarnie. Wzięciem udziału w programie zainteresowane są też takie marki, jak Shell czy McDonald’s. Co istotne, w całym Wiedniu w użyciu jest już ponad 70 tys. kubków Cup Solutions.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Starbucks podejmuje konkretne kroki w celu ograniczenia liczby odpadów – w ubiegłym roku marka prowadziła testy kubków na wynos wielokrotnego użytku, które klienci mogliby zostawiać w specjalnych kontenerach po wypiciu napoju.

PS2

W lipcu 2019 roku na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej pojawiły się pierwsze z dziesięciu recyklomatów. Mieszkańcy Warszawy w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, otrzymają punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.