Wściekle ostry burger w czerwonej bułce od Burger King

Sieć restauracji Burger King wprowadza limitowanego czerwonego burgera Angriest Whopper. Wściekle ostry smak to zasługa niezwykle pikantnego sosu, którym wypełniona jest również sezamowa bułka oraz papryczek jalapeño i specjalnej ostrej cebulki.
O autorze
1 min czytania 2016-04-08

Najostrzejszy burger w ofercie Burger King dostępny będzie we wszystkich restauracjach w Polsce od 12 kwietnia, ale tylko przez tydzień.

Angriest Whopper to grillowana na ogniu wołowina połączona z żółtym serem, sałatą, plastrami dojrzałego pomidora, majonezem oraz pełniącymi kluczową rolę ostrymi dodatkami, takimi jak: papryka jalapeño oraz ostra cebula. Całość polana została pikantnym sosem i zamknięta w czerwonej sezamowej bułce. Swój kolor zawdzięcza ona ognistemu sosowi, który został dodany podczas pieczenia. Bułka jest więc nie tylko czerwona, ale i pikantna.

Do promocji nowego burgera Burger King zaangażował specjalistę od wulkanów i gospodarza popularnego serialu „Angry Planet”, George’a Kourounisa. Dla czterech największych fanów pikantnych burgerów poszukiwacz przygód zorganizował wyprawę do wulkanu Pacaya w Gwatemali. Podczas ekspedycji śmiałkowie zobaczyli z bliska rozgrzaną do czerwoności lawę i prosto z wnętrza wulkanu sprowadzili „najostrzejszy ogień” do grillowania 100% wołowiny najbardziej pikantnego burgera w historii Burger King. Film z wyprawy można zobaczyć na fanpage’u Burger King Polska na Facebooku oraz na kanale YouTube marki pod adresem: https://youtu.be/RPC7ji3G8oA

Angriest Whopper to nie pierwszy burger w kolorowej bułce, wprowadzony przez sieć restauracji Burger King. Wszystko zaczęło się w Japonii, gdzie Burger King zaskoczył czarnym burgerem o nazwie Premium Kuro. Następnie, już całkiem niedawno – bo w 2015 roku – japoński Burger King zaserwował limitowanego czerwonego burgera o nazwie Samurai. Po ogromnym sukcesie kolorowych burgerów z kraju kwitnącej wiśni, „król burgerów” zdecydował się przenieść pomysł na inne rynki. We wrześniu ubiegłego roku w wielu państwach na całym świecie zadebiutował Halloween Whopper w czarnej bułce. Czarny burger został przyjęty bardzo entuzjastycznie i stał się prawdziwym hitem. Nie był jednak dostępny w Polsce. Tym razem również miłośnicy burgerów znad Wisły mogą spróbować nowego czerwonego burgera.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Wściekle ostry czerwony Angriest Whopper dostępny będzie we wszystkich restauracjach Burger King w Polsce i ma kosztować 19,95 zł. Jego dostępność została jednak mocno ograniczona czasowo, ponieważ będzie można go kupić tylko przez tydzień, począwszy od 12 kwietnia 2016 roku.


Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się