WUD Silesia: będzie innowacyjnie!

Już 21 listopada 2015 r. w Katowicach odbędzie się VI edycja konferencji World Usability Day Silesia. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie„innowacja”.
O autorze
2 min czytania 2015-10-15

Wśród zaproszonych gości znajdą się zarówno światowi eksperci zajmujący się tematyką UX, jak i lokalni innowatorzy, których pomysły i projekty mogą naprawdę zaskoczyć.
Konferencję otworzy badacz interakcji i projektant systemów złożonych – Wiesław Bartkowski, który opowie o projektowaniu systemów ucieleśnionych.

W porannym bloku wypowiedzą się tacy specjaliści jak: Piotr Łój z prelekcją „Virtual Reality – upgrade 1.1 do rzeczywistości”, dr Anna Pohl i prof. Marian Oslislo z wykładem „Innowacje w Akademii”, dr Patrycja Rudnicka i Agata Magdalena Nowak, które opowiedzą o „Magicznym pudełku MVP”, Marcin Malicki poszukujący odpowiedzi na pytanie „Czy możemy państwo rozwinąć w usługę?”, Łukasz Szóstek, który omówi recepty na innowacje oraz Jarosław Gwizdak, który opowie o dostrzeganiu człowieka w „socjalnym sądzie”.

W popołudniowym bloku wykładów wystąpi m.in. Michał Budryk, który podczas swojego wykładu poruszy temat oszczędnej innowacji i zmian w globalnym biznesie. 

Konferencję zamknie prelekcja Everetta McKaya, eksperta w temacie user experience, autora wielu cenionych publikacji dotyczących tematyki usability, pod tytułem „Innovating Well-Designed Products – Learning the Right Lessons from Steve Jobs”.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Obecność na konferencji tak wielu wybitnych specjalistów reprezentujących różne dziedziny, powiązane z szeroko rozumianą tematyką usability, ma na celu stworzenie przestrzeni do interdyscyplinarnych dyskusji na temat innowacji i użyteczności oraz szeroko pojętego projektowania.

Praktyczne warsztaty z UX lub inspirujące wykłady

VI edycja WUD Silesia będzie podzielona na dwie części: wykłady oraz warsztaty. Wykłady mają pomóc w poszukiwaniu inspiracji na temat innowacji we współczesnym świecie, jej charakteru i długofalowego oddziaływania na codzienne życie. Warsztaty dedykowane są przede wszystkim osobom, które chcą doskonalić warsztat projektanta i badacza. Dodatkowo, oddając się atmosferze “innowacji”, organizatorzy przygotowali szkolenie związane z tematyką survivalową.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Pełna agenda konferencji dostępna jest na stronie wydarzenia.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Między wykładami i warsztatami jak zwykle będzie można spędzić czas w strefie Fun, która powiązana zostanie z tematem przewodnim konferencji w sposób “magiczny”. Więcej szczegółów już niebawem.

By wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie WUD Silesia w dniach 22-31 października 2015. Spośród wszystkich zgłoszeń organizatorzy wybiorą te, których autorzy w najciekawszy sposób uzasadnią chęć uczestnictwa w konferencji.

Więcej o WUD Silesia

WUD Silesia to wydarzenie poświęcone tematyce UX (user experience) i usability, które organizowane jest na Górnym Śląsku od 2010 roku. Konferencja organizowana jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy World Usability Day (Światowego Dnia Użyteczności), zapoczątkowanej przez Usability Professionals Association, stowarzyszenie zrzeszające profesjonalistów branży UX z całego świata.

Konferencja WUD Silesia skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematem użyteczności, w szczególności do projektantów, programistów, inżynierów, psychologów, socjologów, architektów, studentów oraz osób związanych z trzecim sektorem.

Zarówno sama konferencja, jak i związane z nią projekty towarzyszące organizowane są przez firmę Future Processing i przyjaciół – instytucje partnerskie, reprezentantów środowisk naukowych, biznesowych i artystycznych, organizacje pozarządowe, studentów i wolontariuszy.

Patronaty honorowe objęli: Prezydent Miasta Katowice, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Patroni medialni wydarzenia to: NowyMarketing, Marketing przy Kawie, UX Labs, Design Thinking, Marketer+, Grupa Adweb, FONT nie czcionka! oraz Interaktywnie.com. Konferencję wspierają także: Now! Go Online oraz uxdesign.pl.

O Future Processing

Główny organizator, firma Future Processing, to dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna działająca na globalnym rynku oprogramowania. Zajmuje się tworzeniem wyspecjalizowanego oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług.

Firma Future Processing angażuje się w wiele popularyzujących naukę wydarzeń m.in. maraton programistyczny Deadline24, konferencja Quality Excites, cykl skierowany do studentów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania.