Żabka i Żywiec Zdrój będą stawiać przy sklepach EKOmaty do recyklingu plastikowych butelek

Żabka i Żywiec Zdrój będą stawiać przy sklepach EKOmaty do recyklingu plastikowych butelek
Żabka Polska i Żywiec Zdrój podjęły strategiczne partnerstwo i podpisały list intencyjny, w którym deklarują wspólne działania na rzecz zamknięcia obiegu tworzyw sztucznych. Firmy rozpoczynają test przy użyciu EKOmatów – automatów do recyklingu plastikowych butelek.
O autorze
1 min czytania 2020-12-08

EKOmaty to nowe, proekologiczne rozwiązanie wprowadzone przez Żabkę we współpracy z marką Żywiec Zdrój. Automaty umożliwiają selektywną zbiórkę opakowań po napojach z plastiku i metalu, natomiast zebrany surowiec służy do stworzenia nowych butelek. Natomiast klienci w zamian za każde wrzucone opakowanie otrzymują 10 żappsów, czyli dodatkowe punkty lojalnościowe w aplikacji żappka.

Pierwszy EKOmat pojawił się nieopodal nowego, „zielonego” sklepu Żabki przy ul. Lewandów 46H w Warszawie, który został otwarty pod koniec listopada br. W ramach współpracy sieci i marki Żywiec Zdrój do końca I kwartału 2021 roku pojawi się jeszcze kilkanaście automatów – łącznie ma być ich 15.

Pierwsze urządzenia staną jeszcze w tym roku przy wybranych sklepach Żabka w Poznaniu i Warszawie.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Opakowania po napojach, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu wysokiej jakości produktów i ich bezpieczeństwa, nie powinny nigdy trafiać do środowiska naturalnego. Dlatego w tym roku zbierzemy i przetworzymy taką samą ilość plastiku, jaką wprowadzamy na rynek. Jest to cenny surowiec, który w Żywiec Zdrój wykorzystujemy do produkcji kolejnych opakowań, domykając ich obieg. W naszej ofercie można znaleźć już trzy butelki w 100% wykonane z tworzywa pochodzącego z recyklingu, jak również alternatywne opakowania: szklane butelki i puszki. Cieszymy się, że naszymi działaniami inspirujemy innych uczestników rynku do podejmowania odważnych i innowacyjnych kroków na rzecz ochrony środowiska. Takie rozwiązania, jak powstałe we współpracy z siecią Żabka EKOmaty, pozwalają na efektywniejszy recykling butelek PET, jak również na budowanie dobrych, prośrodowiskowych nawyków – mówi Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój. 

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Carrefour uruchomił testowo pierwszą stację refillingową, dzięki której klienci sklepu Carrefour BIO zlokalizowanego na warszawskim Bemowie, mają możliwość napełnienia kosmetykami butelek wielokrotnego użytku, redukując tym samym liczbę wykorzystywanych do tej pory jednorazowych opakowań.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS2

W lipcu ubiegłego roku na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej pojawiły się pierwsze z dziesięciu recyklomatów. Mieszkańcy Warszawy w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, otrzymają punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.