Zapytaj.onet.pl z nową aplikacją mobilną Zapytaj Onet

Grupa Onet-RASP udostępniła nową aplikację mobilną serwisu Zapytaj.onet.pl dla urządzeń z systemem Android. Dzięki aplikacji Zapytaj Onet użytkownicy będą mogli korzystać z wszystkich funkcjonalności serwisu dostępnych do tej pory tylko z poziomu przeglądarki internetowej.
O autorze
1 min czytania 2016-02-05

Zapytaj.onet.pl jest największym w Polsce serwisem pytań i odpowiedzi, odwiedzanym miesięcznie przez ponad 6,2 mln użytkowników (dane Megapanel PBI/Gemius za grudzień 2015). Serwis zadebiutował w sierpniu 2006 roku i od tego czasu zgromadził dużą społeczność zaangażowanych użytkowników, którzy zadali do tej pory ponad 20 mln pytań i udzielili ponad 270 mln odpowiedzi.  W marcu 2015 serwis Zapytaj.onet.pl został przebudowany i otrzymał nową szatę graficzną, a kilka dni temu w sklepie Google Play zadebiutowała aplikacja mobilna.

Serwisy Q&A” są kojarzone głównie z młodymi osobami, jednak z Zapytaj.onet.pl intensywnie korzysta również grupa wiekowa 30+, która stanowi w sumie 37 proc. wszystkich użytkowników – mówi Aleksandra Mroczkowska, Product Manager serwisu Zapytaj.onet.pl. Przekłada się to na pytania, które pojawiają się w serwisie. Pytania “o wiedzę”, piosenki czy filmy są oczywiście bardzo popularne, ale z roku na rok obserwujemy coraz więcej zapytań związanych z opinią na temat konkretnych marek i produktów – dodaje Aleksandra Mroczkowska.

Aplikacja Zapytaj Onet pozwoli użytkownikom na łatwiejsze zadawanie pytań, udzielanie i ocenanie odpowiedzi na pytania, ankiety i sondy typu „to-czy-to” bezpośrednio z poziomu telefonu. Dzięki usłudze „push” użytkownik będzie otrzymywał powiadomienia o zdarzeniach związanych z obserwowanym pytaniem, nowych odpowiedziach czy odebranych wiadomościach.   

Obecnie ponad 40 proc. odsłon jest generowana z urządzeń mobilnych, dlatego udostępnienie aplikacji mobilnej jest dla nas naturalnym rozwinięciem funkcjonalności serwisu – mówi Aleksandra Mroczkowska. Każdego dnia użytkownicy serwisu zadają ponad 3 000 pytań, a średni czas odpowiedzi na pytanie wynosi 3 minuty. Aplikacja mobilna będzie więc z pewnością sporym ułatwieniem dla wielu naszych użytkowników – dodaje Aleksandra Mroczkowska.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Aplikację Zapytaj Onet można pobrać na stronie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się