Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Zegar w centrum Warszawy odlicza czas do katastrofy klimatycznej

Każdy dzień zbliża nas do ekologicznej katastrofy. Według wyliczeń naukowców, przy obecnym poziomie emisji CO2, za mniej niż 8 lat, dojdzie do nieodwracalnych zmian klimatycznych – globalna temperatura wzrośnie o 1,5 st. C. Ten moment wskazywany jest jako punkt bez powrotu.
O autorze
1 min czytania 2021-10-21

Na ekranach zainstalowanych ścisłym centrum Warszawy pojawił się zegar, który transmituje odliczanie do punktu krytycznego. Akcja stanowi odpowiedź na międzynarodową inicjatywę #ClimateClock – tworzoną przez aktywistów z całego globu. Pierwszy tego typu zegar uruchomiono w Nowym Jorku, podobne działają m.in. w Glasgow czy Seulu. Zegar wyświetlany na ekranie zainstalowanym przy hotelu Marriott, w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Centralnego, odlicza dokładną liczbę lat, dni i godzin – w czasie rzeczywistym.

Skutki globalnego ocieplenia odczuwamy już dziś – mierząc się ze skutkami suszy, gwałtownych opadów czy powodzi. Aby podkreślić zależność między występowaniem takich zjawisk a działaniami na rzecz środowiska, zegar odmierzający czas do punktu krytycznego, został zestawiony z informacjami o największych katastrofach naturalnych ostatnich lat. Przywoływane są przykłady niszczycielskich powodzi, pożarów czy huraganów, które trapiły zarówno Europę, jak i pozostałe części globu.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Zmiany klimatyczne nie są tylko odległym i abstrakcyjnym zagrożeniem, ale realnym wyzwaniem, z którym musimy mierzyć się już dziś. Akcja edukacyjna, przeprowadzana przez Screen Network i redakcję NaTemat.pl, ma podnosić świadomość społeczeństwa o tym, jak niewiele czasu pozostało na podjęcie działań, które są konieczne, aby ocalić Ziemię i świat, jaki znamy. W akcji wykorzystywane są dwa wielkoformatowe ekrany, które codziennie mija ponad 150 tysięcy osób. Emitowane komunikaty przypominają, jak niewiele czasu zostało, by nie doszło do nieodwracalnych zmian w środowisku.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Screen Network ma duże doświadczenie w kampaniach społecznych i edukacyjnych. Regularnie angażuje się w inicjatywy na rzecz dobra publicznego. Stałe połączenie ekranów digital OOH z Internetem daje unikatową możliwość natychmiastowej emisji istotnych komunikatów. Wszelkie akcje wymagające szybkiej reakcji, rozpowszechniania ważnych informacji, pozwalają wspierać działania prospołeczne i informacyjne. Ekrany Screen Network to sieć licząca ponad 20 tysięcy nośników, które docierają aż do ponad 6 milionów Polaków dziennie.