Zmaluj coś na urodziny Bytomia. Miasto ogłasza konkurs na projekt muralu, a nagrodą jest m.in. 10 tys. zł

Zmaluj coś na urodziny Bytomia. Miasto ogłasza konkurs na projekt muralu, a nagrodą jest m.in. 10 tys. zł
W tym roku mija 770 lat od nadania Bytomiowi praw miejskich. Z tej okazji miasto ogłasza konkurs na stworzenie muralu, który ozdobi elewację kamienicy przy ul. Witczaka 42 i tym samym upamiętni jubileuszowe obchody. Prace konkursowe można zgłaszać do 26 kwietnia.
O autorze
1 min czytania 2024-04-05

Artyści – amatorzy i profesjonaliści, studenci i absolwenci uczelni plastycznych z całej Polski powalczą o nagrodę w wysokości 10 tys. zł za stworzenie projektu muralu nawiązującego do jubileuszu. Najlepsze prace uwzględniające charakter przestrzeni i kontekst architektoniczny miejsca wezmą udział w internetowym głosowaniu, a nagrodą będzie m.in. możliwość realizacji projektu na prawie 14-metrowej południowej elewacji oficyny przy ul. Witczaka 42.

Tematyka prac powinna zatem nawiązywać zarówno do wyjątkowych, jubileuszowych okoliczności 770-lecia nadania praw miejskich Bytomiowi, jak i do warunków, wynikających z bezpośredniego otoczenia ściany kamienicy.

– Ponieważ w bezpośrednim sąsiedztwie ściany rosną drzewa, zależy nam, aby projekt uwzględniał ich obecność. W cyklu zmieniających się pór roku drzewa te będą się zmieniać, co może być dodatkową inspiracją dla twórców – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelnik Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Kto może zgłosić projekt muralu

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych i przedsiębiorców, mających doświadczenie w projektowaniu i realizacji murali, w szczególności do artystów plastyków, studentów lub absolwentów uczelni plastycznych. Nagrodą w konkursie jest 10 tys. zł oraz prawo do przeprowadzenia nadzoru autorskiego podczas realizacji zwycięskiego projektu.

Na nadesłanie zgłoszeń konkursowych twórcy mają czas do 26 kwietnia 2024 r. Komplet dokumentów, tj. projekt muralu wraz z Kartą Zgłoszeniową, oświadczenie dotyczącym RODO oraz portfolio, należy złożyć w formie elektronicznej na adres: [email protected]

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Potem komisja konkursowa wyłoni trzy najlepsze projekty, które następnie trafią pod głosowanie internautów.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Regulamin oraz dodatkowe informacje dostępne są tutaj.

Zdjęcia: mat. pras.