Znamy już wyniki 10. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie

W poniedziałek 28 września odbyła się Gala Finałowa jubileuszowej 10. edycji rankingu 50. Kreatywnych. Poznaliśmy tegorocznych laureatów i podsumowaliśmy 10 lat istnienia rankingu. Którzy przedsiębiorcy uzyskali w tym roku tytuł Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie?
O autorze
3 min czytania 2020-09-30

Gala Finałowa odbyła się w przestrzeniach Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. Wydarzenie poprowadzili Grzegorz Kiszluk, redaktor naczelny Brief.pl oraz Agata Kiszluk-Krzemień, dyrektor zarządzająca BRIEF wraz z przedstawicielami Kapituły rankingu: Adamem Burakiem (PKN ORLEN), Agatą Wydmańską (DHL Supply Chain), Andrzejem Matuszyńskim (Eurozet), Maciejem Ledzionem (endorfina events) oraz Pawłem Patkowskim (Orange Polska). 

Wyjątkowa edycja na wyjątkowy czas

O ostatecznym zestawieniu laureatów 10. edycji zadecydowała Kapituła, której skład można poznać na stronie kreatywni.brief.pl. Jej członkowie w pierwszym etapie głosowania oceniali zgłoszenia online, a następnie podczas obrad, które odbyły się w formule hybrydowej, głosowali nad kolejnością wyróżnionych osób i ich projektów. Członkowie Kapituły oceniali projekty nie tylko pod względem kreatywności samego pomysłu czy innowacyjności produktu, ale także sposób realizacji, oryginalność promocji, odnalezienie niszy rynkowej, a także umiejętność skalowania i dostosowania się do niespodziewanych zmian w otoczeniu biznesowym.  

– Moją największą uwagę przyciągały te projekty, które łączyły pomysł biznesowy z pewnego rodzaju wrażliwością na czynienie świata lepszym – czy to w obszarze zdrowia, ekologii czy inicjatyw społecznych. W nagromadzeniu tak bardzo zróżnicowanych projektów z trudnością przebijały się zgłoszenia dużych firm i instytucji, które z natury rzeczy są mniej rewolucyjne w swoim charakterze, a bardziej dotykają niewielkich usprawnień, które mogą jednak nieść za sobą dużą wartość dla klientów. Z tym większą satysfakcją można docenić, że gronie 50. znalazły się tez podmioty z sektora finansowego – Marcin Balicki, prezes Zarządu Millennium Leasing

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Kapituła zgodnie stwierdza, że tegoroczna edycja rankingu była wyjątkowa, ponieważ należało uwzględnić podczas oceniania projektów kontekst pandemii i lockdownu, których skutki odczuła każda branża. Mimo zaistniałych okoliczności, w tym roku padł rekord liczby zgłoszeń. Przed Kapitułą stanęło wyzwanie szczegółowego zapoznania się z aż 174 projektami! Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele różnych sektorów: IT, medycyny i diagnostyki, marketingu, HR, mediów, finansów, edukacji, rolnictwa, ekologii, inicjatywy społeczne, projekty z branży modowej, gamingowej, podróżniczej, gastronomicznej, a nawet… funeralnej!

– Tegoroczna, 10. edycja rankingu przebiegała w nietypowych warunkach zagrożenia pandemią. Musieliśmy opóźnić i przedłużyć czas przyjmowania zgłoszeń, a i tak obawialiśmy się, że będzie ich mniej niż ubiegłym roku. Okazało się jednak, że niestabilne i niosące zagrożenia czasy sprzyjają też kreatywności. Odnotowaliśmy więcej projektów, a część z nich była zainspirowana chęcią pomocy ludziom i firmom w tych trudnych dla nas wszystkich czasach – Grzegorz Kiszluk, redaktor naczelny Brief.pl

Słuchaj podcastu NowyMarketing

To nie koniec! 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Wyjątkowa w tym roku jest również sama Gala Finałowa. Pandemia zmusiła nas do ograniczenia liczby uczestników, dlatego zdecydowaliśmy, że odbędzie się ona w formule hybrydowej, dzięki temu każdy mógł śledzić na bieżąco wręczenie wyróżnień podczas transmisji online. Nagranie wydarzenia można obejrzeć na Facebooku lub kanale YouTube BRIEF. 

Ten rok jest szczególny, ponieważ jest to dziesięciolecie rankingu. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować coś specjalnego z tej okazji. Tak więc Gala Finałowa oficjalnie rozpoczęła Tydzień Kreatywności, w ramach którego odbędą się liczne wydarzenia online skierowane do młodych, kreatywnych biznesów, startupów, laureatów poprzednich edycji rankingu, inwestorów, funduszy akceleracyjnych, a także wszystkich tych, którzy myślą o założeniu własnego biznesu. Ze szczegółowym harmonogramem wydarzeń można się zapoznać TUTAJ

Laureaci 10. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie

Pierwsze miejsce zajął Jacek Ryszka, który stworzył aplikację SURRO. Służy ona do wynajmowania ludzi do płatnego live streamingu, dzięki czemu możemy np. obejrzeć samochód, który chcemy kupić na drugim końcu kraju, bez konieczności ruszania się z kanapy – osoba, którą wynajmiemy, obejrzy samochód, a my wraz z nią na transmisji live w aplikacji. 

Na pozycji drugiej – Krzysztof Paszek z Bioseco. Bioseco tworzy innowacyjny system monitorowania przestrzeni powietrznej i wykrywania obiektów latających, który wykorzystywany jest do poprawy bezpieczeństwa pasażerów poprzez minimalizowania liczby kolizji samolotów z ptakami, a także do ochrony zagrożonych gatunków ptaków na fermach wiatrowych. 

Na miejscu trzecim – RevDeBug.com, czyli Tomasz Kruszewski i Adam Kruszewski. Oferują platformę dla programistów, która pozwala znacząco zredukować czas potrzebny na znalezienie i naprawę błędów w oprogramowaniu przez wyeliminowanie z całego procesu zgadywania ich przyczyny. 

Pełna lista Laureatów 10. edycji: 

 1. Jacek Ryszka – SURROapp.com
 2. Krzysztof Paszek – Bioseco
 3. Tomasz Kruszewski, Adam Kruszewski – RevDeBug.COM
 4. Maciej Sawicki, Szymon Kubiak, Damian Konopka, Wiktoria Wójcik – inSTREAMLY
 5. Marcin Brysiak – Helping Hand powered by DigitalMedical.ai
 6. Artiom Komardin, Przemysław Gałązka, Tomasz Dudek – Sense Monitoring
 7. Łukasz Jeziorski – Plum Research 
 8. Robert Stachurski – GlucoActive
 9. Dawid Drzewiecki, Anna Drzewiecka – Vertigo
 10. Jakub Swadźba – Diagnostyka
 11. Aleksandra Pędraszewska, Darran Milne, Andrzej Kaczorowski – VividQ
 12. Kaja Rybicka, Marek Gut – Your KAYA
 13. Iga Czubak – Planteris
 14. Hubert Guzera, Tomasz Władziński – Placeme
 15. Ida Laszuk, Kamil Laszuk, Jakub Kozik – Musicon
 16. Wioletta Wiertel, Sebastian Szypuła – BOHEMA Clothing
 17. Robert Rałowicz, Jakub Rozpendowski – 3D Lab
 18. Maciej Piotrowski, Krzysztof Kacprzykowski – Nadwyraz.com
 19. Damian Strzelczyk, Tomek Jabłoński – Tutlo
 20. Robert Szczepankowski – T-Master
 21. Sławomir Matul – Skillmmersion & VR Factory
 22. Wojciech Rokosz – Plenti
 23. Adrian Piwko – Pora na Pola
 24. Michał Michalski, Piotr Kędzierski, Marcin Łuniewski – newonce.media
 25. Zuzanna Rzymanek, Magdalena Rzymanek-Paczkowska – Wege Siostry
 26. Karol Kość, Anna Nowacka-Kość – Stuka Puka
 27. Agata Frankiewicz – Deko Eko B.V.
 28. Przemysław Pyziel – Planet Heroes
 29. Sylwia Modic, Andrej Modic – Farmer Direct
 30. Grzegorz Ciwoniuk, Łukasz Skłodowski – Elastic Cloud Solutions
 31. Jakub Kozioł – PROIDEA
 32. Adrian Golonka, Angelika Golonka, Adam Golonka – Take!Cup Ogólnopolski System Kaucyjny
 33. Jowita Michalska, Elżbieta Wojciechowska, Ewa Konopko – Fundacja Digital University
 34. Grzegorz Ciosek – Runvido
 35. Marcin Koziorowski – EcoBean
 36. Radoslaw Bułat, Jan Kamiński, Piotr Sędzik, Piotr Sobusiak – Applover
 37. Igor Pielas, Dorota Matuła – Activy
 38. Paweł Łubiarz – MyLuggage
 39. Blanka Popowska – Spółdzielnia Socjalna Pożyteczni
 40. Joanna Zubik-Borucka – KatalogMarzeń.pl
 41. Zdzisław Iwanejko – WaSH Innovation
 42. Tomasz Kościelny – Mediguard
 43. Krystian Dylewski – 2take.it
 44. Bartosz Borucki, Norbert Kapiński – Smarter Diagnostics
 45. Paulina Skrzypińska – BNP Paribas Bank Polska
 46. Sławomir Łuczywek – Centrum Finansowe Głuchych
 47. Jakub Biel – x-kom
 48. Kamil Baj, Agnieszka Skórska-Baj – Pszczelarium
 49. Krzysztof Biernat – KABE Krzysztof Biernat
 50.  Martyna Ochojska, Joanna Jurga – NURN