Znana aktorka usłyszała zarzut związany z promowaniem alkoholu w mediach społecznościowych

Znana aktorka usłyszała zarzut związany z promowaniem alkoholu w mediach społecznościowych
W lipcu br. znana aktorka Magdalena C. pojawiła się w kampanii alkoholu wysokoprocentowego. Sprawą zainteresował się aktywista Jan Śpiewak, który poinformował wówczas, że złoży zawiadomienie na prokuraturę. Jak podała PAP, aktorka usłyszała zarzuty.
O autorze
2 min czytania 2023-09-19

Jan Śpiewak to znany w świecie mediów społecznościowych aktywista, który prowadzi działania mające na celu, m.in. pokazanie jak szkodliwe jest promowanie alkoholu przez celebrytów czy influencerów. Śpiewak otwarcie pokazuje, podając imię i nazwisko, które osoby przyczyniają się do rozwoju kultury picia.

W lipcu br. aktywista zwrócił uwagę na reklamę, w której wystąpiła znana m.in. z serialu „Chyłka”, aktorka Magdalena C. Kobieta wzięła wówczas udział w kampanii wysokoprocentowego alkoholu. Śpiewak nie tylko zwrócił uwagę na samą obecność aktorki w reklamie, ale także na to, że kreacja nielegalnie została opublikowana w social mediach. Niezrozumiałe było również wybranie do kampanii osoby, która otwarcie wyznała w jednym z wywiadów, że jest córką alkoholika. Jan Śpiewak zapowiedział wówczas, że złoży doniesienie do prokuratury.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Jan Śpiewak (@janekspiewak)

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Łukasz Kosuniak: Nie opieraj relacji z partnerami tylko na marży 

Łukasz Kosuniak: Nie opieraj relacji z partnerami tylko na marży 

Jak dowiedziała się PAP (Polska Agencja Prasowa), Magdalena C. usłyszała zarzuty za reklamowanie wódki na portalu społecznościowym. Za takie działania grozi kara grzywny od 10 tysięcy złotych do pół miliona złotych. Informację potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że w okresie czerwca do sierpnia 2023 roku, wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki, poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook – skomentował prok. Szymon Banna. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

– Postępowanie przygotowawcze wszczęte zostało w wyniku zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez Jana Śpiewaka – dodał.

Jan Śpiewak na jednym ze swoich profili w social mediach napisał: „Mam nadzieję, że aktorka przeprosi i przyzna się do błędu. Upadła, ale może jeszcze się podnieść. Podda się karze i odda pieniądze, jakie zarobiła na kryminalnych reklamach na pomoc dzieciom alkoholików. Sama jest dzieckiem alkoholika, o czym wielokrotnie mówiła publicznie. Wie, ile alkohol zła zrobił jej i tysiącom innych ludzi w Polsce”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Jan Śpiewak (@janekspiewak)


PS Żabka kolejny raz zaskakuje. Trwają testy automatu z alkoholem

W jednym z warszawskich sklepów Żabka Nano testowane jest nowe rozwiązanie. Klienci mogą skorzystać z automatu z alkoholem. Maszyna umożliwia samodzielne nalewanie trunku. Żabka zapewnia, że jest to zgodne z prawem.

PS2 Prokuratura nie podejmie się sprawy związanej z zarzutami wobec Kanału Sportowego

W kwietniu br. Jan Śpiewak poinformował, że złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie współpracy Kanału Sportowego z marką Tyskie. Prokuratura jednak nie podejmie się rozpoczęcia sprawy, a Jan Śpiewak chce zwrócić się do Ministerstwa Sprawiedliwości.