Microsoft i MindCloud zachęcają dzieci do tworzenia wirtualnego parku w ramach konkursu „Stolica do sześcianu”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
EDUKACJA

partnerem merytorycznym działu jest
Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego

Microsoft i MindCloud zachęcają dzieci do tworzenia wirtualnego parku w ramach konkursu „Stolica do sześcianu”

„Jak powinien wyglądać Park Centralny w Warszawie?” Takie pytanie postawił przed dziećmi rodzimy oddział Microsoft, zachęcając je do przelania swojej wizji na… sześcienne bloki.

Zalesione alejki gęsto utkane ławkami, na których można usiąść i odpocząć? A może szeroka jak okiem sięgnąć zielona polana, znana z filmowych obrazów prezentujących Central Park w Nowym Jorku? A może gigantyczny park zabaw, pełen zjeżdżalni i kolorowych karuzeli znanych z paryskich placów? Jak może wyglądać jedno z najpopularniejszych miejsc w stolicy? To pytanie, Microsoft zadaje dziś wszystkim dzieciom. Pomysłów na to, jak może wyglądać obecny Plac Defilad w Warszawie było już wiele i nadal pojawiają się kolejne koncepcje dorosłych. Swoją autorską wizję w konkursie „Stolica do sześcianu” będą mogli tym razem wyrazić najmłodsi. Celem jest zaprogramowanie w grze Minecraft Parku Centralnego przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Nagrodą w konkursie organizowanym przez MindCloud jest nowy Surface Go. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie: mindcloud.pl/wawa3/. Konkurs potrwa do 30 października, a wyniki zostaną ogłoszone 3 listopada.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowy Surface Go to główna nagroda w konkursie na zaprogramowanie fragmentu Warszawy. „Stolica do sześcianu” to idea, w której projektowanie, a właściwie programowanie dzieje się w grze Minecraft, jednej z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie, której sprzedaż – globalnie – przekroczyła już 120 milionów egzemplarzy.

Pierwsze wizje cyfrowo zaprojektowanego otoczenia popularnego PeKiNu można zobaczyć już teraz. To projekty dzieci, które wzięły udział w warsztatach programowania w grze Minecraft w siedzibie polskiego oddziału Microsoft. Najmłodsi, w zaprogramowanym Parku Centralnym, widzą wesołe miasteczko, sklepy z kwiatami, lodowy tor gokartowy i nowe kamienice. Zajęcia z kodowania były otwarciem ogólnopolskiego konkursu „Stolica do sześcianu”.

O połączenie nauki i technologii jak nic innego dba gra Minecraft. Nauka kodowania poprzez zabawę zapewnia najmłodszym nie tylko frajdę, ale także rozwija ich kreatywność i rozbudza ciekawość, którą mogą się później wykazać na lekcjach w szkole.

– Szkolna rzeczywistość wcale nie musi być analogowa. Projektując takie urządzenia jak Surface Go, Microsoft chce dotrzeć z technologią do każdego, kto chce uczyć się i rozwijać pasje w tempie, które określa cyfrowa rzeczywistość. A w tej, już za kilka lat – dzisiejsze dzieci, będą wykonywały zawody ściśle powiązane z technologią – mówi Anna Wesołowska, kierująca grupą produktów Surface Commercial i HoloLens w polskim oddziale Microsoft.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij
Reklama Zamknij