Burger King w nowej kampanii całuje Ronalda McDonalda i wspiera społeczność LGBT+

Burger King w nowej kampanii całuje Ronalda McDonalda i wspiera społeczność LGBT+

Z okazji Helsińskiego Tygodnia Dumy, który odbył się w dniach od 7 do 13 września br., finlandzki oddział Burger Kinga przygotował plakaty przedstawiające pocałunek bohaterów reprezentujących amerykańską firmę oraz sieć McDonalds.

Burger King postanowił wesprzeć Helsiński Tydzień Dumy, który miał miejsce w dniach od 7 do 13 września br., i na ulicach kilku największych miast w Finlandii umieścił nietypowe plakaty – przedstawiały one bowiem „króla burgerów” całującego Ronalda McDonalda. 

Na kreacjach pojawiło się także hasło „Miłość zwycięża wszystko”, odnoszące się do faktu, że Burger King i McDonald’s to marki stale ze sobą rywalizujące – czego przykładem są chociażby głośne reklamy, w których brandy nawzajem siebie zaczepiają. 

– Burger King zawsze opowiadał się za równością, miłością i prawem każdego do bycia takim, jaki jest. A jaki byłby lepszy sposób na przekazanie naszych wartości, niż przez zaprezentowanie gorącego pocałunku między Burger Kingiem a McDonaldem. Chcieliśmy pokazać, że ostatecznie miłość zawsze zwycięża. Zwłaszcza, że wiemy też, że sieć McDonald's reprezentuje podobne wartości, które my wyznajemy – powiedziała Kaisa Kasila, menedżer marki Burger King Finland.

Za realizację odpowiada agencja TBWA.

PS

Na początku lipca br. finlandzki oddział Burger Kinga ruszył z akcją, w ramach której zamówione dania marki można było odbierać w… restauracjach sieci McDonald’s.

PS2

W ramach niecodziennej akcji marketingowej kostarykański piłkarz Jonathan McDonald podczas ostatniego meczu wyszedł na boisko w koszulce z napisem „Burger King".

PS3

W maju 2019 roku Burger King stworzył kampanię, w której poruszył kwestię strachu małych dzieci przed klaunami, by jednocześnie zareklamować swoje, pozbawione tych postaci przyjęcia urodzinowe.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij