To tylko niektóre dane podsumowujące pierwsze 100 dni Programu Onet Autorzy, z którym współpracują m.in. Kamila Biedrzycka- Osica, ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski, Ryszard Kalisz, Agnieszka Maciąg, Paulina Młynarska, Tamara Gonzalez Perea „Macademian Girl”, ks. Kazimierz Sowa i Ewa Wachowicz.
– Z Onet Autorzy wystartowaliśmy w październiku 2014 roku. Jest to jedyny w Polsce program publikacji i wynagradzania, zależnego od popularności treści w internecie. Dotychczas największa suma osiągnięta przez pojedynczy artykuł to 1870 zł, a najwyższe miesięczne wynagrodzenie autora to 4400 zł. Stale poszerzamy grupę autorów, którzy współpracując z nami zyskują prestiżowe miejsce do publikacji treści, nowy kanał dotarcia do dużej liczby aktywnych odbiorców oraz wzmocnienie własnego wizerunku – podkreśla Magdalena Jadach, Content Manager w projekcie Onet Autorzy.
Zobacz również
Podczas pierwszych 100 dni funkcjonowania Programu najwięcej odsłon (581,7 tys. pv) zanotował tekst Marcina Makowskiego pt. „Generacja przemocy. Poetka wraz z chłopakiem morduje jego rodziców. Dlaczego?”, natomiast najwięcej unikalnych użytkowników (99,7 tys. uu) zyskał tekst Tomasza Saweczki pt. „Dlaczego trening „100 pompek” może zmienić Twoje życie?”, był on też najczęściej udostępnianym artykułem w mediach społecznościowych (ponad 77 tys. udostępnień). Najczęściej obserwowanym autorem jest ksiądz Tadeusz Isakowicz- Zaleski – jego wpisy śledzi 238 osób. Natomiast Marcin Makowski zyskał dotychczas 1,3 mln unikalnych użytkowników.
Program Onet Autorzy gromadzi ciekawe oraz opiniotwórcze osobowości świata mediów i blogosfery, które jako współpracownicy biorą aktywny udział w tworzeniu i rozwoju Onetu wraz z grupą zatrudnionych na stałe dziennikarzy. Dlaczego ich zdaniem warto wziąć udział w tym przedsięwzięciu?
Na współpracę z Onetem zdecydowałam się ze względu na nowe wyzwanie, jakim jest dla mnie słowo pisane. Otwiera możliwości, których nie daje praca w telewizji, np. przedstawienie swojego punktu widzenia na wiele spraw, czego z oczywistych względów jako dziennikarz informacyjny muszę się na antenie telewizyjnej wystrzegać. Poza tym publicystyka to forma bardzo wymagająca – daje szansę się sprawdzić. Jestem aktywna na Twitterze, obserwuje mnie niemal 20 tysięcy osób, ale 180 znaków to często zbyt mało, by wyrazić swoją opinię w sposób pełny i bez skrótów myślowych. Projekt Onet Autorzy daje mi taką możliwość – mówi Kamila Biedrzycka- Osica, dziennikarka TVP INFO i publicystka.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Zdecydowałam się na udział w Onet Autorzy ze względu na swobodę jaką proponuje się twórcom. Od dłuższego czasu szukałam przestrzeni w sieci, gdzie mogłabym się dzielić treściami, które z jakichś powodów nie trafiły na bloga. Nie chciałam się powtarzać – szukałam innego miejsca niż blog. Onet Autorzy nie tylko wydał mi się bardzo korzystną propozycją finansową, ale przede wszystkim przestrzenią, gdzie pisząc o tym co mnie interesuje mogę dotrzeć do nowych czytelników. Uważnie prześledziłam warunki współpracy i nie znalazłam w sieci nic co tak prosto łączyłoby możliwość zarobku z możliwością pisania na interesujące mnie tematy – mówi Katarzyna Czajka, blogerka, autorka bloga Zwierz Popkulturalny.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Myślę, że dziennikarstwo internetowe jest w tym momencie jednym z najlepiej rozwijających się rodzajów dziennikarstwa. Internet daje mi nieograniczone możliwości komunikacji z fanami i pozwala dotrzeć do ogromnej grupy osób. Wystarczy tylko włączyć komputer – mówi Ewa Wachowicz, producentka i dziennikarka telewizyjna.
Zdecydowałam się na udział w projekcie Onet Autorzy, ponieważ daje mi to szansę pokazania się milionom czytelników. Piszę od lat, jestem autorką trzech blogów i trzech wydanych książek, z pisaniem – nie tylko w Internecie – wiążę swoją przyszłość – mówi Dorota Smoleń, blogerka, autorka od-rana-do-wieczora.blog.pl.
Autorzy współpracujący z Programem każdego dnia pojawiają się na stronach Onetu z materiałami tekstowymi, materiałami video oraz zdjęciami tworząc unikatowe i wartościowe treści dla 10 mln czytelników każdego dnia*. Piszą na dowolny, wybrany przez siebie temat i publikują bezpośrednio w serwisie tematycznym Onetu. Redakcja nie narzuca im tematów oraz zapewnia całkowitą samodzielność.
* według danych wewnętrznych