20 tysięcy fanów wzięło udział w MeetUp, największym spotkaniu społeczności YouTube w Polsce

W krakowskiej Tauron Arena odbyło się spotkanie gwiazd YouTube z fanami. W wydarzeniu, którego partnerem było miasto Kraków, wzięło udział niemal 20 000 uczestników.
O autorze
2 min czytania 2017-09-15

MeetUp 2017 był okazją do spotkania YouTuberów i ich fanów oraz wymiany zdań na temat rozwoju możliwości biznesowych, związanych z docieraniem do młodych ludzi, czyli Pokolenia Z. Scena główna, ustawiona na płycie Tauron Areny, była miejscem rozmów i koncertów. Twórcy odpowiadali o swoich początkach, rozwoju kanałów oraz własnych pasjach i upodobaniach. Zaproszeni YouTuberzy odpowiadali także na pytania stawiane przez fanów. Dla nieco starszych odwiedzających dodatkową atrakcją była obecność Rafała Sonika, zwycięzcy Rajdu Dakar.

Uczestnicy MeetUp 2017 mogli spotkać się z idolami w specjalnie przygotowanych Meeting Boxach, czyli strefach wyznaczonych do zdjęć, rozmów i autografów. Oczekiwanie na spotkania z YouTuberami można było umilić sobie na strefach sponsorów i partnerów, gdzie przygotowane były konkursy i atrakcje. Wejście na imprezę było bezpłatne, jednak najbardziej oddani fani mogli kupić specjalne bilety, które uprawniały ich do wcześniejszego wejścia czy udziału w spotkaniu Before MeetUp.

Takie spotkania pozwalają rzeszom młodym ludzi spotkać się, porozmawiać i pobyć z ich idolami, których na co dzień mogą oglądać wyłącznie na ekranie. Cieszymy się, że jako Kraków zaangażowaliśmy się w to wydarzenie, które prezentuje nasze miasto jako miejsce nowoczesne, otwarte na innowacje i młodych ludzi – podsumowuje Rafał Perłowski, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Krakowa.

Podczas imprezy (9 września) odbył się też panel biznesowy, dedykowany dla przedstawicieli firm i agencji reklamowych czy mediowych. Zaproszeni goście wymieniali się doświadczeniami biznesowym, a tematem przewodnim wszystkich paneli był influencer marketing, z naciskiem na dyskusję o tym, co jest najważniejsze w działaniach marketingowych marek z twórcami. (przykładowe tematy: Jak wykorzystać influencer marketing i dotrzeć do pokolenia Z, Jak współpracować z influencerem, Mistrzowie wideomarketingu, Jak zbudować największy kanał markowy na YouTube na przykładzie Studio Tymbark, Musically, jako nowe zjawisko wśród Pokolenia Z, O fenomenie gamingu i e-sportu).

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Uczestnicy panelu podkreślali, że YouTube’a, jako medium, nie należy się obawiać, a otwarcie na nowe formaty i możliwości komunikacji może przynieść markom ogromne korzyści. Wśród prelegentów i uczestników paneli dyskusyjnych znaleźli się m.in. przedstawiciele YouTube, Allegro, Spryciarze.pl, ESL, Fantasy Expo.

MeetUp Polska to największe w Polsce i w centralnej części Europy spotkanie społeczności YouTube. Jego organizatorem jest sieć partnerska YouTube GetHero. Cykl eventów MeetUp rozpoczął się w roku 2015 wraz z pierwszą wrocławską edycją, która odbyła się w Hali Stulecia. Przed przenosinami do Krakowa odbyły się 3 edycje tej imprezy: wrocławska w 2015 roku, gdańska w 2016 roku i ponownie wrocławska w 2016 roku. Dodatkowo zostały zorganizowane dwie „subedycje” (współorganizowane z ESL) w katowickim Spodku w 2016 i 2017 roku, gdzie MeetUp był imprezą towarzyszącą dla Intel Extreme Masters, międzynarodowego turnieju e-sportowego. Tegoroczny MeetUp odbył się po raz pierwszy w Krakowie, w hali Tauron Ergo Arena.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Oficjalny Facebook Wydarzenia.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się