60 godzin grania non stop – zespół Mobile Vikings przejdzie Cyberpunk 2077, aby zebrać pieniądze na egzoszkielet

W dniu najgorętszej premiery roku – 10 grudnia – przez prawie trzy doby bez przerwy zespół Mobile Vikings Polska będzie grać w Cyberpunk 2077, aby zebrać fundusze na pierwszy we Wrocławiu egzoszkielet.
O autorze
1 min czytania 2020-12-08

Świat, w którym każdy może zmodyfikować swoje ciało tak, by zyskało nadludzkie możliwości to uniwersum Cyberpunk 2077 – gry, na której premierę czekają gracze na całym globie. Ta futurystyczna wizja nie jest jednak tylko fantazją – już dziś istnieją technologiczne rozwiązania, które pozwalają na wzmocnienie możliwości ludzkiego ciała lub pomagają w przywróceniu tych utraconych. Zainspirowani grą pracownicy operatora społecznościowego Mobile Vikings postanowili sprowadzić do Wrocławia pierwszy egzoszkielet – dynamiczną ortezę w formie bionicznego szkieletu, która pozwala spełnić marzenie dla wielu wcześniej nieosiągalne – znów stanąć na nogi. Dzięki rehabilitacji z użyciem egzoszkieletu osoby z porażeniem lub niedowładem nóg mogą nauczyć się chodzić od nowa. W całej Polsce jest obecnie tylko kilka sztuk tych urządzeń, w tym ani jednego we Wrocławiu i okolicach.

– Chcemy, by egzoszkielet pojawił się w naszym mieście i pomagał w odzyskiwaniu sprawności podopiecznym Fundacji SENSoR we Wrocławiu, która jest beneficjentem naszej zbiórki – mówi Karolina Marciniak, jedna z pomysłodawczyń akcji.

Fundacja SENSoR od lat aktywizuje dolnośląską społeczność osób niepełnosprawnych. Teraz ma niepowtarzalną szansę na rehabilitację podopiecznych dzięki egzoszkieletowi. Korzyści wynikających z pionizacji i chodzenia w nowoczesnej ortezie jest bardzo wiele.

– Najważniejsze i prawie natychmiast zauważalne są zmiany w perystaltyce i ukrwieniu. Następuje poprawa krążenia, szybciej goją się skaleczenia i drobne rany. Podczas rehabilitacji wypracowujemy prawidłowy wzorzec kroku i w bardziej naturalnej pozycji rozciągamy mięśnie, niwelując przykurcze. Dzięki wpięciu w egzoszkielet mogłem przypomnieć sobie, jak to jest widzieć świat na stojąco. Była to dla mnie potężna, niezwykle poruszająca zmiana – tłumaczy Łukasz Siemież, założyciel Fundacji Sensor, instruktor aktywnej rehabilitacji i terapeuta funkcjonalny, który sam korzystał z egzoszkieletu.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Oglądaj Cyberpunk, wpłacaj i pomagaj!

Aby dołączyć do zbiórki, wystarczy wejść 10 grudnia na platformę streamingową Twitch.tv (Twitch.tv/MobileVikings), na której – w dniu globalnej premiery Cyberpunk 2077 – Vikingowie podejmą próbę przejścia gry bez robienia przerw. Zajmie to około 50-60 godzin. Przebieg gry będzie relacjonowany 24/h. Aby wpłacić pieniądze na zakup egzoszkieletu, nie trzeba się rejestrować. Wpłat dokonywać będzie można aż do zakończenia gry. Liczy się każda suma.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się