126 placówek otrzymało po dwa rodzaje nasion: sosny oraz morwy. Pierwsze z nich to rośliny zimozielone o długich, wąskich igłach, których cechą charakterystyczną jest duży zakres tolerancji na zmieniające się warunki temperatury i środowiska. Z kolei morwa to drzewo, które może osiągnąć wysokość do 15 metrów, dając niewielkie, aczkolwiek jadalne owoce. W przypadku nasion sosny w kapsułce znajdzie się ich standardowo 4, natomiast nasion morwy będzie 6, ponieważ są drobniejsze i mają niższą średnią kiełkowalność.
- 75 tysięcy nasion sosny i morwy
- 7 hektarów lasu
- 126 przedszkoli
- 15 tysięcy uszczęśliwionych dzieci
– Chcemy dbać o planetę dla naszych dzieci. Chcemy sami żyć zdrowiej. Chcemy być częścią szerszej społeczności, czuć, że przynależymy do niej. To my, ludzie, kształtujemy nasze otoczenie, wpływamy na nie, będąc jego częścią. Podobnie każda firma, prowadząc swoją działalność, wpływa na otoczenie, na środowisko i społeczeństwo. Akcja wysyłania nasionek do poznańskich przedszkoli to wyraz naszego zaangażowania w kwestie środowiskowe. Poznaniacy i ich potrzeby są dla nas ważne. Z przeprowadzonych na nasze zlecenie badań wynika, że troska o otoczenie jest dla nich jedną z najważniejszych potrzeb. To zaś doskonałe wpisuje się w naszą strategię obejmującą troskę o środowisko i odpowiedzialność za nasze działania oraz wsparcie dla lokalnych społeczności – mówi Anna Wojciechowska, dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy ROBYG w Gdańsku i Poznaniu, która odpowiada za tę akcję.
Zobacz również
Zielone inicjatywy ROBYG w Poznaniu
To już druga tego typu akcja skierowana do przedszkoli ze stolicy Wielkopolski. Jesienią 2020 r. te same placówki otrzymały jabłonki, które mogły zostać posadzone w przedszkolnych ogródkach. ROBYG angażuje się również w inne działania lokalne związane ze środowiskiem. W najbliższych dniach będzie aktywnie uczestniczyć w akcji „Wiosenne porządki 2021”, organizowanej przez miasto Poznań oraz Związek Międzygminny GOAP. Na początku kwietnia na prośbę mieszkańców posprzątany został również teren między budynkiem prokuratury a ogrodem jordanowskim.
Wątek ekologii jest również istotny przy planowaniu inwestycji tego dewelopera. Osiedla są projektowane w ten sposób, aby ograniczyć oddziaływanie promieniowania słonecznego i nie dopuścić do przegrzania środowiska oraz wprowadzić retencję wody, za pomocą systemu korzeniowego i liści, czyli powierzchnię biologicznie czynną. Dodatkowo wdrażana jest również idea ogrodów deszczowych dla zatrzymania wody. Na elewacjach budynków wprowadzane są instalacje pochłaniające dwutlenek węgla. W samych budynkach natomiast swoje zastosowanie znajduje oświetlenie LED, panele fotowoltaiczne oraz światłowody. W mieszkaniach stosowane są rozwiązania, które mają na celu poprawę jakości życia za pomocą dużych przeszkleń, przestronnych pokojów, balkonów oraz miejsc integracji i zdalnej pracy. Wszystko w trosce, aby zachować odpowiedni balans pomiędzy przestrzenią przyjazną dla mieszkańców i środowiska.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
Słuchaj podcastu NowyMarketing