Oni zadeklarowali, że to zrobią, jeżeli Ty weźmiesz udział w akcji Godzina dla Ziemi WWF. Zarejestruj swój udział na stronie akcji godzinadlaziemi.wwf.pl i weź w niej udział, w najbliższą sobotę, 29 marca, o 20.30 – zachęca organizator akcji – Fundacja WWF Polska.
Gaszenie światła podczas Godziny dla Ziemi WWF ma wymiar symboliczny – mówi Małgorzata Kosowska z Fundacji WWF Polska. – Jednego dnia o jednej godzinie ludzie na wszystkich kontynentach gaszą światło, aby pokazać innym, że losy naszej planety nie są im obojętne. Jednak wymierne korzyści dla Ziemi może przynieść dopiero zmiana naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń. Mowa o oszczędzaniu energii, papieru, czy segregacji śmieci. WWF Polska stworzył mobilny poradnik ekologiczny, aby ułatwić nam życie bardziej przyjazne naturze. Teraz wszelkie porady możesz mieć zawsze „pod ręką”. Wystarczy zarejestrować się do akcji na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl i pobrać specjalny poradnik.
Zobacz również
Wspólny ekologiczny mianownik łączy wszystkie wyzwania, jakie zostały zadeklarowane w ramach akcji WWF. Kąpiel Tymona Tymańskiego w Bałtyku ma zwrócić uwagę na los fok i morświnów, czyli mieszkańców naszego morza. Wejście Kingi Rusin na XXX piętro PKiN w Warszawie ma pokazać, że energię można oszczędzać na wiele sposobów. Tratwa z butelek PET, na której Michał Piróg i Agnieszka Szulim planują przepłynąć Wisłę, jest doskonałym przykładem na wtórne wykorzystanie butelek plastikowych. Natomiast przejażdżka Joanny Senyszyn, Doroty Niedzieli i Jana Tomaszewskiego pokazuje, że najważniejsze sprawy łączą ponad podziałami, a także promuje rower jako alternatywę dla samochodu do poruszania się po mieście. Wszystkie wyzwania można zobaczyć już dziś na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl.
Jeśli 100 000 osób włączy się do akcji na godzinadlaziemi.wwf.pl, to wszystkie wyzwania staną się faktem i czeka nas naprawdę niezwykłe przeżycie – zachęca Kosowska. – Jeżeli chcecie się przekonać, czy gwiazdy podołają podjętym wyzwaniom, koniecznie przyłączcie się do akcji na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl.
Akcja WWF angażuje także firmy, które licznie włączają się do akcji gasząc oświetlenie zewnętrzne swoich siedzib. Jednak tylko niektóre decydują się na tak duże zaangażowanie jak firma T-Mobile, która została partnerem strategicznym akcji. Wygaszenie świateł we wszystkich siedzibach i neonów sklepów to nie wszystko. Pragniemy szeroko rozpowszechnić akcję Godziny dla Ziemi WWF włączając grupę Klientów i pracowników całej firmy T-Mobile. Zależy nam na zmotywowaniu odbiorców do proekologicznych postaw nie tylko tego dnia ale także przez cały rok. Tegoroczną akcję Godziny dla Ziemi WWF promujemy pod hasłem: Zmień swoją naturę i włącz się do zmian wraz z WWF, wierzymy że odniesie to wymierne efekty zmian na rzecz środowiska – mówi Justyna Stasińska, St. Specjalista ds. CR, T-Mobile Polska.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Pewne już jest, że Discovery Channel zmieni oprawę graficzną kanału w dniu Godziny dla Ziemi WWF. Stacja podjęła wyzwanie, a ponieważ na liczniku na stronie akcji jest już w tej chwili ponad 75 tys. zarejestrowanych osób, to w dniu akcji wyzwanie stanie się faktem. Natomiast wciąż pod znakiem zapytania stoi realizacja wyzwania podjętego przez International Paper. W trosce o środowisko spółka postanowiła zebrać 500 ton makulatury, rozdając przy tym sadzonki drzew. Dzięki temu odzyska ogromną ilość cennego surowca i zapobiegnie wycince kolejnych drzew.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Brzmi zachęcająco? Spraw aby podjęte wyzwania stały się czynem – łącz się do zmian na godzinadlaziemi.wwf.pl i zgaś światło 29 marca o 20.30.
Godzina dla Ziemi to ogólnoświatowa akcja skupiająca ludzi, dla których los naszej planety nie jest obojętny. W sobotę 29 marca o godzinie 20:30 już po raz ósmy zgasną światła w milionach domów na wszystkich kontynentach oraz wygaszone zostanie oświetlenie najbardziej spektakularnych budynków i obiektów na całym świecie. W zeszłym roku oficjalnie do akcji w Polsce przyłączyła się rekordowa liczba ponad 60 miejscowości, a niemal 65 000 Polaków zarejestrowało się na stronie internetowej godzinadlaziemi.wwf.pl. Światła zgasły w ponad 7000 miejscowościach w 153 krajach świata, wygaszono oświetlenie tysięcy najbardziej charakterystycznych obiektów, takich jak Wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku czy Zakazane Miasto w Pekinie. W Polsce zgasły światła m. in. Stadionu Narodowego, PKiN, Spodka w Katowicach i Kopca Kościuszki w Krakowie.
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF będzie biła kolejne rekordy. Jest już pierwszy: na 5 dni przed akcją, swój oficjalny udział potwierdziły 63 miasta w Polsce! Organizatorzy liczą, że będzie ich jeszcze więcej.