Upoluj e-book „NeuroMarketing Insight” [KONKURS]

Upoluj e-book „NeuroMarketing Insight” [KONKURS]

Upoluj e-book „NeuroMarketing Insight” [KONKURS]

Ponad 500 stron o mózgu i marketingu – zdobądź e-book „NeuroMarketing Insight” za darmo.

SZCZEGÓŁY

Weź niepotrzebnego laptopa na Infoshare i spełnij dziecięce marzenia

Weź niepotrzebnego laptopa na Infoshare i spełnij dziecięce marzenia
Tegoroczna edycja Infoshare to okazja, by włączyć się w akcję społeczną i przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu. Dając drugie życie laptopom, można wesprzeć naukę dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczych, pieczy zastępczej czy świetlic środowiskowych. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka sprzętu – wystarczy zgłosić się do stoiska Fundacji Sarigato, która realizuje projekt „Hakersi”.
O autorze
2 min czytania 2025-05-21

– W wielu miastach w Polsce są rodziny i placówki, w których nie ma dostępu do technologii. Brak sprzętu do nauki czy pracy to jednocześnie brak równych szans na lepszą przyszłość – mówi Aleksandra Mieczkowska, koordynatorka projektu „Hakersi”, realizowanego przez Fundację Sarigato, która wyposaża placówki opiekuńcze czy świetlice środowiskowe w narzędzia przydatne do nauki i rozwijania umiejętności cyfrowych.

Dzięki zajęciom prowadzonym przez wolontariuszy z fundacji młodzi ludzie mogą uczyć się programowania, AI, grafiki, modelowania 3D czy poznawać zasady związane z cyberbezpieczeństwem i higieną cyfrową. 

– Przekazanie sprzętu komputerowego to często pierwszy etap walki z wykluczeniem cyfrowo społecznym. Dla młodych osób funkcjonujących w trudnych środowiskach to ważny krok w stronę marzeń, wiedzy, przydatnych kompetencji czy rozwijania swoich pasji i zainteresowań. To też lepszy start w dorosłość i większa samodzielność na rynku pracy – przekonuje Mieczkowska.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Połącz rozwój zawodowy z celem społecznym

Bierzesz udział w Infoshare 2025? Weź ze sobą laptopa, którego już nie używasz, mimo że jest nadal sprawny i w dobrym stanie. Dla Ciebie to zbyteczny sprzęt, a dla kogoś potrzebującego furtka do lepszej codzienności. Fundacja Sarigato, partner społeczny Infoshare 2025, zaprasza na swoje stoisko w dowolnym momencie konferencji 27-28 maja, gdzie zespół fundacji i wolontariusze będą weryfikować oraz gromadzić przekazywane laptopy.

Jakie kryteria należy spełnić?

Celem akcji jest wsparcie nauki dzieci, dlatego przekazywany sprzęt – w komplecie z zasilaczem – powinien być faktycznie użyteczny i sprawny. To ważne, żeby można było zainstalować podstawowe programy, zapewnić połączenie internetowe itd.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Preferowane parametry sprzętu:

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się
  • system operacyjny Microsoft Windows XP 32-bit lub nowszy,
  • procesor Intel Pentium 4 1,6 GHz lub konkurencyjny AMD Athlon XP 1600+,
  • karta graficzna VIDIA GeForce 4 MX 440 lub AMD Radeon HD 3200
  • co najmniej 1 GB pamięci RAM,
  • co najmniej 1 GB wolnego miejsca na dysku.

Zero waste w twojej firmie

Przekazywać można zarówno prywatny sprzęt, jak i służbowy. W tym drugim przypadku potrzebne jest też spełnienie wewnątrzfirmowych formalności, by zadbać m.in. o ochronę i bezpieczeństwo danych. Warto zainteresować swojego pracodawcę takim rodzajem działań CSR-owych. To świetne połączenie idei zero waste z celami społecznymi. Zamiast pozbywać się starych, nieużywanych, ale wciąż działających laptopów firmowych, można przedłużyć ich życie, a tym samym wesprzeć edukację technologiczną i podarować dzieciom dużo radości.

Jeśli Twoja firma nie zdąży z dopełnieniem procedur jeszcze przed wydarzeniem, nic straconego! Akcja będzie prowadzona również po zakończeniu konferencji.

– Jesteśmy w kontakcie z darczyńcami indywidualnymi i firmami, które stawiają na społeczną odpowiedzialność biznesu. Projekt Hakersi prowadzimy od 2016 roku, dostarczyliśmy już ponad 2000 sztuk sprzętu, ale potrzeb jest wciąż bardzo dużo, otrzymujemy wiele zgłoszeń od rodzin i placówek w całej Polsce – mówi Anna Grzesiak, odpowiedzialna w Fundacji Sarigato za współpracę z partnerami biznesowymi.

Zdjęcie główne: mat. pras.