W obliczu stale rosnących potrzeb humanitarnych i kolejnych zapowiedzi ograniczania publicznego finansowania organizacji pomocowych stałe wsparcie ma ogromne znaczenie. Celem kampanii „JA POMAGAM” przygotowanej przez UNICEF jest zwiększenie świadomości społecznej na temat dramatycznej sytuacji dzieci na świecie oraz znaczenia stałego, indywidualnego zaangażowania w działania pomocowe – regularne wsparcie osób prywatnych staje się bowiem niezbędne do kontynuowania misji humanitarnej.
Mimo trudności, pracownicy UNICEF każdego dnia działają w ponad 190 krajach, docierając tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. To możliwe tylko dzięki wsparciu milionów ludzi z całego świata. Dzięki regularnemu, wspólnemu zaangażowaniu możemy nie tylko szybko reagować w sytuacjach kryzysowych, ale też prowadzić długofalowe działania – zapewniając dzieciom dostęp do edukacji, szczepień i opieki medycznej.
Zobacz również
– Moim marzeniem jest, żeby pomaganie było naszą codziennością. Myślę, że gdyby każdy regularnie się zaangażował bylibyśmy spokojniejsi o losy świata, ponieważ wspieranie dzieci i młodych ludzi to jest inwestycja w przyszłość. To, co jest najważniejsze, to długofalowa pomoc w rozwoju społeczności, w budowaniu systemu edukacji czy opieki zdrowotnej, bo takie podejście odmienia życie milionów – powiedziała Renata Bem, dyrektor generalna UNICEF Polska, w specjalnym nagraniu dla kampanii „JA POMAGAM”.
Przygotowana przez UNICEF Polska kampania „JA POMAGAM” to nasza odpowiedź na obecną sytuację. Zapraszamy w niej do budowania świata, w którym każde dziecko ma szansę na bezpieczne, zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo. Jest częścią globalnej akcji, jednoczącej w społeczności Darczyńców pracowników, ambasadorów i ludzi o wielkich sercach – tych, którzy nie pozostają obojętni na cierpienie najmłodszych.
W kampanii „JA POMAGAM”, obok pracowników UNICEF Polska wzięli udział także Ambasadorzy UNICEF Polska – Łukasz Nowicki i Robert Korzeniowski. Kolejni uczestnicy akcji będą dołączać w nadchodzących tygodniach.
#NMInsights: Polskie podcasty o marketingu i e-commerce warte słuchania
Słuchaj podcastu NowyMarketing
– Pomaganie to dla mnie człowieczeństwo. Często zadaję sobie pytanie „Jak pomagać?” Dzięki takiej organizacji jak UNICEF mam pewność, że pomoc dotrze na czas do najbardziej potrzebujących – powiedział Nowicki.
– Pomoc humanitarna jest esencją ludzkiego bytu. To coś, co płynie od człowieka dla człowieka na najbardziej ludzkich zasadach. Ja sam byłem dzieckiem, które korzystało z pomocy UNICEF w stanie wojennym. To jest czas, żeby się odwdzięczyć, oddać coś innym, potrzebującym – zaznaczył z kolei Korzeniowski.
Zdjęcia: mat. pras.