Deloitte EMEA Fast 500 to ranking, który klasyfikuje firmy technologiczne z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Obejmuje on najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwa zgłoszone do programów Deloitte Technology Fast 50 w regionie EMEA. Pozycje w zestawieniu ustalono na podstawie procentowego wzrostu przychodów zgłoszonych podmiotów w latach 2020-2023.
Ranking Deloitte EMEA Fast 500 2024 w skrócie
- Najwięcej podmiotów zaklasyfikowanych do EMEA Fast 500 stanowią producenci oprogramowania, którzy obstawili 243 pozycje – ponad 48 proc. wszystkich pozycji.
- Najwyższe średnie tempo wzrostu odnotowały przedsiębiorstwa z sektora technologii środowiskowych (3121 proc.) oraz firmy wytwarzające sprzęt komputerowy (2748 proc.).
- Zwycięzcą rankingu został portugalski i-charging, czyli dostawca infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, którego przychody wzrosły o 65 881 proc.
- Drugie i trzecie miejsce przypadło producentom sprzętu komputerowego: pochodzącemu z Portugalii Bloq.it (32 351 proc.) oraz fińskiemu IQM FINLAND OY (22 485 proc.).


- Pozostałe firmy ujęte w zestawieniu to przedsiębiorstwa z branż marketingu, mediów i rozrywki, ochrony zdrowia i nauk przyrodniczych oraz fintechy. Średni procentowy wzrost przychodów uwzględnionych podmiotów wyniósł 1585 proc.
Pełne zestawienie:
Polskie firmy w rankingu Deloitte EMEA Fast 500 2024
- Najwyżej sklasyfikowaną polską firmą został SmartLunch, którego wzrost przychodów w analizowanym okresie wyniósł 3527 proc. Dostawca platformy cyfrowej do zarządzania żywieniem pracowników w średnich i dużych firmach zajął 35 pozycję zestawienia.
- W pierwszej setce rankingu znaleźli się także producenci oprogramowania Solid Studio, Plenti, Alsendo i DAC Digital, dostawca systemów antydronowych Advanced Protection Systems oraz platforma sprzedaży biletów na wydarzenia kulturalne kicket.com.
- W rankingu sklasyfikowano łącznie 32 firmy pochodzące z Polski, w tym 19 twórców oprogramowania, po trzy podmioty z sektorów fintech, marketingu, mediów oraz rozrywki i producentów sprzętu komputerowego, dwie firmy związane z opieką zdrowotną i dwóch dostawców technologii środowiskowych.
– Polskie firmy konsekwentnie potwierdzają swoją pozycję jako innowacyjni liderzy rynku, czego dowodem są osiągane przez nich imponujące wyniki i dynamiczny rozwój. Ich zdolność do szybkiego adaptowania się do bieżących warunków rynkowych, wdrażania nowoczesnych rozwiązań i ekspansji na rynki międzynarodowe pokazuje, że Polska staje się jednym z istotnych graczy w globalnym sektorze technologicznym – mówi Michał Przybylski, dyrektor w dziale Advisory i lider Programu Deloitte Technology Fast 50 CE w Polsce.
Trwają zgłoszenia do Fast 50
Ranking Deloitte EMEA Fast 500 powstaje na podstawie wyników regionalnych edycji programu Deloitte Technology Fast 50 w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, obejmujących poszczególne kraje. Z początkiem czerwca ruszyła 26. odsłona inicjatywy skierowanej do przedsiębiorstw technologicznych z Europy Środkowej, istniejących od przynajmniej czterech lat.
#NMInsights: Polskie podcasty o marketingu i e-commerce warte słuchania
Poza główną kategorią organizatorzy wyróżniają także dynamicznie rozwijające się młodsze spółki, powstałe przed 31 grudnia 2021 r. (Companies to Watch) oraz podmioty, których działalność ma pozytywny wpływ na szeroko pojęte otoczenie (Impact Stars). Najnowsza odsłona programu przewiduje także nową kategorię: AI Value Driver. CE Rocketship Innovations in GenAI.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Zgłoszenia do rankingu można przesyłać do 31 sierpnia 2025 r., a raport z wynikami zostanie opublikowany 20 listopada 2025 r. Aplikacje do programu można przesyłać tutaj.