Gwiazdy polskich boisk i aren sportowych zachęcają młodych ludzi do aktywności i udziału w zajęciach oraz turniejach sportowych.
„Aktywna Szkoła” to projekt społeczno-sportowy skierowany do dzieci i młodzieży. Jego celem jest wspieranie aktywności fizycznej oraz kształtowanie nawyków, które w przyszłości mają przełożyć się na zdrowie całego społeczeństwa. Program zakłada wykorzystanie przyszkolnej i samorządowej infrastruktury sportowej takiej jak orliki oraz hale sportowe, a także profesjonalne wsparcie trenerskie oraz animatorskie. W całej Polsce organizowane są lokalne wydarzenia, które łączą zabawę i sportową rywalizację.
Zobacz również

Kampania z gwiazdami sportu
W tegorocznej kampanii przygotowane zostały cztery spoty: jeden wspólny dla całej Aktywnej Szkoły oraz trzy reprezentujące poszczególne turnieje – Z Orlika na Stadion, Ręczna na Orliku i Lekkoatletyka z Orlika. Organizatorzy zadbali zróżnicowaną reprezentację świata sportu – zarówno pod kątem dyscyplin, jak i wieku oraz płci.
W produkcjach wystąpiły gwiazdy znane z boisk i bieżni, w tym byli i aktualni reprezentanci, m.in. piłkarz reprezentacji Polski Tymoteusz Puchacz, selekcjonerka kobiecej kadry Nina Patalon, piłkarze ręczni Aleksandra Rosiak i Sławomir Szmal, lekkoatleci Wiktoria Gajosz i Piotr Lisek oraz sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak.
#PrzeglądTygodnia [26.08-01.09.2025]: perełki OOH, Lacoste zmienia logo, czapka US Open
Z Orlika na Stadion
W pierwszej edycji programu „Z Orlika na Stadion” udział wzięło aż 42 850 uczestników grających w 5 504 drużynach.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
W tym roku, po sukcesie piłkarskiego turnieju Z Orlika na Stadion, program rozszerzył się o rozgrywki w piłkę ręczną i lekkoatletykę. Trenerzy mogą zgłaszać drużyny do udziału w turniejach piłki ręcznej – Ręczna na Orliku. Rekrutacja drużyn trwa do 15 września br. Obok sportowej rywalizacji i emocji, młodzi sportowcy zyskają szansę na spotkania z ambasadorami i znanymi sportowcami, którzy podzielą się swoją pasją i doświadczeniem. Start rekrutacji do Lekkoatletyki z Orlika przewidziany jest we wrześniu, a rozgrywki piłkarskiego turnieju z Orlika na Stadion wystartowały z początkiem roku szkolnego.
Wszystkie inicjatywy w ramach „Aktywnej Szkoły” to sportowa rywalizacja, nauka pracy drużynowej i działań fair play, przyjmowania przegranej, jak i świętowania odnoszonych sukcesów. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Piłkarze powalczą m.in. o udział w wielkim finale na PGE Narodowym w Warszawie oraz wyjazd na zgrupowanie w Barcelonie, gdzie pod okiem najlepszych trenerów będą mogli szlifować swoje umiejętności.
Za koncept kreatywny, dobór ambasadorów oraz produkcję spotów telewizyjnych i filmów digitalowych odpowiada studio produkcyjne Stor9 wraz z teamem 9Production. Reżyserią zajął się Alan Willmann, zdjęcia zrealizował Igor Połaniewicz, a sesję zdjęciową z ambasadorami i bohaterami spotów wykonał Daniel Korzewa. Działania komunikacyjne na rzecz kampanii prowadzi agencja SEC Newgate CEE.
Kolejny rok z rzędu partnerem strategicznym projektu Aktywna Szkoła jest ORLEN, a sponsorem głównym turnieju Z Orlika na Stadion jest PZU.
Zdjęcia: mat. pras.