Armenia – kraj do odwiedzenia

Znana i ceniona marka Ararat wraca na polski rynek w szerszej dystrybucji, by dostarczać niezapomnianych doznań miłośnikom szlachetnych trunków. Armeńska brandy, słynąca z bogatego i dojrzałego smaku, jest tworzona od 1887 roku zachowując niezmiennie swój oryginalny i niepowtarzalny aromat.
O autorze
2 min czytania 2016-10-10

Znana i ceniona marka Ararat wraca na polski rynek w szerszej dystrybucji, by dostarczać niezapomnianych doznań miłośnikom szlachetnych trunków. Armeńska brandy, słynąca z bogatego i dojrzałego smaku, jest tworzona od 1887 roku zachowując niezmiennie swój oryginalny i niepowtarzalny aromat.

Chcąc zrozumieć głębię smaku brandy Ararat warto odbyć podróż do kraju, gdzie dojrzewają winogrona, z których produkowane jest to legendarne, armeńskie brandy. 300 słonecznych dni w roku oraz różnorodność gleb sprawiają, że w tym doskonałym klimacie rodzi się dojrzały smak szlachetnego trunku. Zamknięty w eleganckiej butelce trafia na stoły na całym świecie, by dać namiastkę bogactwa armeńskiej natury.

Moc, piękno i prostota smaku

Sposób produkcji, rodzaje użytych winogron, minimalny okres leżakowania, jak również wymagania techniczne są dokładnie określone i regulowane normami Republiki Armenii. Dzięki temu smak brandy Ararat jest niezmienny, na stałe goszcząc w armeńskiej kulturze i stając się symbolem Armenii na świecie. Na polskich półkach sklepowych znajdziemy 3. letnią i 5. letnią brandy Ararat.

3 – letni trunek zachwyca żywym, pikantnym aromatem, z kwiatowymi i owocowymi nutami oraz subtelnym posmakiem oliwy i dębu. Zapewnia silny i intensywny smak.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

5 – letnią brandy charakteryzują nuty owoców i świeżego drewna, które delikatnie rozwijają się w odcienie wanilii i cynamonu. W smaku rozpoznamy delikatny bukiet: orzeźwiający aromat śliwki, brzoskwini i suszonych owoców z nutą gorzkiej czekolady.

Ararat – część kultury i symbol Armenii

Historia produkcji armeńskiej brandy sięga 1887 roku, kiedy to kupiec i filantrop Nerses Tairyan jako pierwszy zastosował w swojej fabryce klasyczną francuską technologię. Otwierając nowe perspektywy, sprawił, że w ciągu zaledwie ćwierć wieku brandy Ararat zyskała uznanie na świecie. W 1899 fabryka została sprzedana rosyjskiej kompanii Shustov and Sons, gdzie pod okiem najlepszych ekspertów powstał pierwszy rocznik brandy Fine Champagne Select (Otborny). Rok 1953 przyniósł zmianę nazwy na Yerevan Brandy Company oraz nowy monumentalny budynek, w którym to Markar Sedrakyan wiodący ekspert, kreator i mistrz produkcji brandy – stworzył odmiany, takie jak Akhtamar, Nairi czy Dvin.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

O jakości brandy Ararat świadczy fakt, że w 1902 roku trunek wygrał nagrodę Grand-Prix w Paryżu, a Francuzi zezwolili przedsiębiorstwu Yerevan Brandy jako jedynemu producentowi na świecie oficjalnie nazywać swój produkt koniakiem.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Ważną datą we współczesnej historii marki Ararat jest rok 1998, kiedy to Yerevan Brandy Company stała się częścią Pernod Ricard Group, światowego lidera produkcji alkoholi Premium, a w 2016 roku brandy weszła w skład portfolio grupy Wyborowa Pernod Ricard.