Wszystkiego dobrego dla chorego! Ogólnopolska Akcja Fundacji „Dr Clown”

W obliczu choroby szczególnie potrzebna jest nadzieja i wsparcie, które może nadejść ze strony rodziny, najbliższych… a czasem nieznajomych. Fundacja „Dr Clown” zadbała o okazję na to, by wesprzeć chorujących i przekazać im dobrą energię.
O autorze
2 min czytania 2017-02-10

W ramach akcji „Wszystkiego dobrego dla chorego!” każdy, kto zechce, może napisać chorej osobie list z wyrazami życzliwości i wparcia, a wolontariusze Fundacji 11 lutego, w Światowy Dzień Chorego, przekażą je pacjentom szpitali i hospicjów w 10 polskich miejscowościach.

Fundacja „Dr Clown” zachęca chętnych z całego kraju do przesłania dobrych myśli, życzeń, pozdrowień dla chorych. Wolontariusze Fundacji – „doktorzy clowni” zaniosą listy do chorych przebywających w polskich szpitalach i hospicjach 11 lutego w Światowy Dzień Chorego oraz w następnych dniach.

11 lutego to dla nas wyjątkowe święto. Myślimy wtedy o wszystkich osobach przebywających w szpitalach, hospicjach, a także tych chorujących w domach. Chcemy ich wesprzeć miłym słowem, uśmiechem czy uściskiem dłoni. Jak „Patch” Adams wierzymy, że każdy człowiek potrzebuje troski i miłości, szczególnie, kiedy jest chory. Dlatego wolontariusze przez cały dzień będą odwiedzać pacjentów, przekazując im uśmiech i dobre myśli od wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję – relacjonuje Agata Chruszcz, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Gdańsku.

Co może znaleźć się w takim liście do chorego? Słowa wsparcia, otuchy i nie tylko.  – W zeszłym roku nie brakowało przemyślanych słów dających poczucie prawdziwej bliskości z chorym, rysunków, a nawet numerów telefonów, na wypadek gdyby chory miał ochotę z kimś porozmawiać – wspomina Marta Szewerda, Pełnomocnik regionalny Fundacji „Dr Clown” w Opolu.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Gdzie można znaleźć kartki do napisania listów? Specjalnie oznakowane pojemniki oraz kolorowe karteczki znajdują się w wyznaczonych miejscach takich, jak wybrane kawiarnie, biblioteki, szkoły, księgarnie i inne instytucje w 10 miejscowościach: Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Opolu, Prudniku, Rzeszowie, Łodzi i Kielcach. Dodatkowo do udziału zgłosili się uczniowie szkół i przedszkoli z Łodzi, Rzeszowa, Gdańska oraz innych miejscowości.

Ale udział w akcji może wziąć każdy chętny, niezależnie od miejsca zamieszkania. Życzenia bowiem można przesyłać również drogą elektroniczną – wirtualnie przekazane kartki zostaną przepisane przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” i również przekazane chorym.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Wirtualne życzenia można przesyłać w formie wiadomości lub komentarza w wydarzeniu – wystarczy wybrać jeden z oddziałów Fundacji. Lista dostępna tutaj

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Projekt jest elementem programu „Terapii śmiechem i zabawą” (geloterapii), realizowanego przez Fundację „Dr Clown” od 1999 roku w polskich szpitalach, jak również placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. W 2016 roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzili około 57 tysięcy podopiecznych w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce.