Pierwszy dzień wydarzenia został poświęcony czterem sesjom szkoleniowym, odbywającym się równolegle. Ich tematyka objęła kolejno: architekturę opartą na mikrousługach, rozwiązywanie problemów z wydajnością aplikacji, programowanie w ASP.NET MVC Core oraz na platformie Xamarin. Podczas dwóch kolejnych dni zaproszeni prelegenci prezentowali sześćdziesięciominutowe sesje w trzech równoległych ścieżkach.
Opening keynote wygłosiła Michele Leroux Bustamante. Michele jest założycielem i zarazem CIO w firmie Solliance (solliance.net), a także dyrektorem regionalnym Microsoft i Microsoft Azure MVP. Przed uczestnikami występowali także m.in. Jeff Burtoft, Dino Esposito, Alex Mang, Sasha Goldshtein, Daniel Marbach, Gill Cleeren czy Sebastian Solnica. Oprócz nawiązywania znajomości, w przerwach uczestnicy mogli również nieco się zrelaksować, korzystając ze specjalnie przygotowanej strefy chill-outu. Znajdowały się tam takie rozrywki jak Jenga, stoły do piłkarzyków czy konsole Xbox. Zorganizowany turniej FIFA 17 wygrał uczestnik z Rumunii – Mihai Popescu. Konferencję zamknął Neal Ford (znany na całym świecie ekspert w dziedzinie opracowywania i dostarczania oprogramowania, specjalizujący się w połączeniu szybkich technik inżynieryjnych i architektury oprogramowania) prezentacją „Stories Every Developer Should Know”.
Zobacz również
Nie zabrakło także czasu na mniej formalne rozmowy – pod koniec pierwszego dnia zainteresowani mogli zadać pytania prelegentom podczas sesji Q&A, wysłuchać wywiadów Macieja Aniserowicza z Michele Leroux Bustamante i Gillem Cleerenem (w ramach „DevTalk Live”) oraz wziąć udział w spotkaniu integracyjnym.
Jak co roku, uczestnicy mogli oceniać każdą z przeprowadzonych sesji – w tegorocznej edycji niekwestionowanym liderem został Sasha Goldshtein, którego sesja pt. How I Built An Open-Source Debugger została oceniona na 4,80 w pięciopunktowej skali. Precon, który prowadził Sasha, Production Performance and Troubleshooting of .NET Applications, zdobył notę 4,96!
Partnerami medialnymi wydarzenia było wiele polskich i zagranicznych podmiotów zrzeszających ekspertów z branży IT m.in.: ICT Cluster Bulgaria, Vojvodina ICT Cluster, Mazowiecki Klaster ICT, czy organizacja GirlsInTech a sponsorami strategicznymi firmy KMD Poland i 7N.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
A co o konferencji sądzą jej uczestnicy?
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Maciej Pawlina z Mazowieckiego Klastra ICT
„To była moja pierwsza konferencja .NET DeveloperDays. Udział w niej to niepowtarzalna okazja do spotkania i dyskusji z ludźmi o zaawansowanej wiedzy praktycznej w tej dziedzinie. Wydarzenie wyjątkowe w branży. Z wielką przyjemnością wezmę udział w kolejnych edycjach!”
Paweł Łukasik z dotnetomaniak.pl
„Konferencja od kilku lat wpisuje się w mój kalendarz obowiązkowych wydarzeń programistycznych w Polsce. Edycja 2017 i tym razem nie zawiodła: dostarczyła zarówno merytorycznych treści, jak i umożliwiła kuluarowe rozmowy pomiędzy programistami i programistkami. Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję.”
Michał Komorowski autor bloga o programowaniu i pracy w IT
„Już po raz drugi wziąłem udział w .NET DeveloperDays i nie żałuję tej decyzji. Podobnie jak w zeszłym roku prezentacje trzymały poziom. Przyznam jednak, że to nie one są głównym powodem, dla którego w przyszłym roku ponownie wybiorę się na tę konferencję. Najbardziej interesuje mnie networking. Podczas wydarzenia można spotkać i porozmawiać z ludźmi (z Polski i nie tylko), którzy biorą udział w najróżniejszych projektach. To bardzo poszerza horyzonty i pozwala dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.”
Ewelina Winska z organizacji GirlsInTech
„Najbardziej ucieszyła mnie możliwość poznania i rozmowy z Michele Leroux Bustamante. To było bardzo inspirujące. Michele zajmowała wysokie stanowiska kierownicze w kilku korporacjach i chętnie dzieli się swoją wiedzą. Spotkanie z nią zdecydowanie zmotywowało mnie do dalszego rozwoju.”
Organizatorem wydarzenia była firma DATA MASTER. Za promocję wydarzenia i media relations odpowiedzialna była Grupa FLPR.