Interwencja pasażerska swoimi działaniami chce aktywizować społeczeństwo – pokazywać, jak każdy z nas może przyczynić się do tego, żeby przestrzeń publiczna była bezpieczniejsza dla wszystkich.
To właśnie w przestrzeni miejskiej dochodzi do szczególnej interakcji pomiędzy mieszkańcami Warszawy. Przestrzeń publiczna jest dobrem wspólnym i Interwencja Pasażerska chce, aby każdy czuł się w niej bezpiecznie niezależnie od miejsca, z którego pochodzi.
Zobacz również
Przejazd specjalnym tramwajem to gest solidarności z mniejszościami narodowymi mieszkającymi w Warszawie, w szczególności ludnością cudzoziemską, która jest szczególnie narażona na nierówne traktowanie i potencjalne akty agresji.
PS Tramwaje Warszawskie: Odłóż smartfon i żyj
Niedawno Tramwaje Warszawskie zwracały uwagę na zagrożenie życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego przez używanie smartfonów podczas przechodzenia przez pasy lub tory tramwajowe. Zobacz kampanie „Odłóż smartfon i żyj”. Nie bądź zombie!
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
PS2 Nasz chleb powszedni
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Z przemocą wobec mniejszości spotykamy się nie tylko w środkach transportu publicznego. Organizacja Chlebem i Solą sprawdzała, jak kupujący zareagują na informację o tym, że chleb, który trafi na ich stoły wypiekł ktoś innej karnacji, wyznania czy orientacji seksualnej. Zobacz Nasz chleb powszedni – piękny polski eksperyment, który mocno walczy ze sterotypami i szerzącymi się negatywnymi nastrojami społecznymi.