Wnętrze Galerii Targów Sztuki Dostępnej jest industrialnie wykończone i ma blisko 90 metrów kwadratowych. Wejście znajduje się w tak zwanym Pasażu Konesera, dokładnie na wprost bramy do Laboratorium – przestrzeni eventowej, w której co kilka dni odbywają się ciekawe wydarzenia: konferencje, festiwale, targi, kiermasze. Wysokie na kilka metrów ściany Galerii zdobią dzieła sztuki współczesnej: większe i mniejsze obrazy, elegancko oprawione fotografie, rysunki. Pod sufitem rozpościera się ogromny batik. Ten zestaw zmienia się niemal każdego dnia, bo obiektów artystycznych wciąż przybywa, a gdy tylko jeden z nich jest sprzedany, natychmiast zostaje zastąpiony czymś nowym.
Już samo Centrum Praskie Koneser to idealne miejsce na prezentację sztuki. Usytuowane 5 minut spacerem od stacji metra Warszawa Wileńska, stało się w ostatnich latach jednym z ciekawszych zagłębi restauracyjnych, wystawowych i handlowych stolicy. Znajdziemy tu wyjątkowe muzea oraz unikatowe sklepy z markami niedostępnymi w galeriach handlowych i tworzonymi przez polskich projektantów. Koneser przyciąga ludzi kreatywnych, ciekawych świata, dla których sztuka jest nieodzownym elementem stylu życia.
Zobacz również
Oferta Galerii Sztuki Dostępnej to starannie wybrane dzieła artystów biorących udział w cyklicznym wydarzeniu pod nazwą Targi Sztuki Dostępnej. Przypomnijmy: to jedyne w Polsce profesjonalne targi sztuki z limitem ceny. Żadne z oferowanych tu dzieł nie może kosztować więcej niż 5 tys. zł. Przystępne ceny idą w parze z wysokim poziomem artystycznym. Na Targach kupić można wyłącznie sztukę współczesną – dobrą i niedrogą.
Dokładnie te same zasady obowiązują w Galerii. Prezentowane są tu różne gatunki sztuki: oprócz malarstwa i grafiki, także rzeźba, fotografia, rysunek, tkanina artystyczna. Każde dzieło sztuki można kupić na miejscu, a jego cena nie przekracza 5 tys. zł. Organizatorki Targów dbają o różnorodność i wysoki poziom. Wybierają najlepszych artystów, a z ich dorobku – najciekawsze prace mieszczące się w limicie cenowym. Autorami dzieł wystawionych obecnie do sprzedaży są m.in. Andrzej Cisowski, Janusz Mulak, Andrzej Mierzejewski, Krzysztof Rodak, Jerzy Zajączkowski, Magdalena Mosakowska, Daria Solar, Jarek Madejski i inni. Wychodząc z Galerii z nowo nabytym dziełem sztuki możemy być pewni jego wartości artystycznej.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Galeria Targów Sztuki Dostępnej pełni także rolę biura i punktu informacyjnego. Można tu zaczerpnąć „z pierwszej ręki” informacji na temat imprezy, spotkać organizatorki wydarzenia, artystów, właścicieli innych galerii, porozmawiać o sztuce. Meble do Galerii zapewniała firma BoConcept. Placówka otwarta jest od poniedziałku do soboty i niedziele handlowe w godzinach 12.00-18.00.
Słuchaj podcastu NowyMarketing