Wirtualna wystawa o Irenie Sendlerowej w 110. rocznicę urodzin na Google Arts & Culture

W 110. rocznicę urodzin Ireny Sendlerowej Muzeum POLIN we współpracy z Google Arts & Culture przypomina jej niezwykły życiorys. Wirtualna wystawa ukazuje mechanizmy akcji ratowania dzieci żydowskich z getta warszawskiego, jej uczestniczki i uczestników, a także związane z nią miejsca.
O autorze
1 min czytania 2020-02-14

Wystawa przedstawia także przedwojenną działalność Sendlerowej oraz jej przekonania – pracę na rzecz wykluczonych, niezgodę na dyskryminację. „Ważny jest człowiek!”, mówiła. Na wirtualnej wystawie zobaczyć można także liczne upamiętniania i odznaczenia Sendlerowej z kolekcji Muzeum POLIN. Jest wśród nich medal „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” – dar córki, Janiny Zgrzembskiej, z 2013 roku. Na co dzień można oglądać go w holu głównym muzeum.

Muzeum POLIN jest obecne na Google Arts & Culture już od 2014 roku. Było jedną z pierwszych instytucji na świecie i pierwszą w Polsce, która w dniu otwarcia swojej ekspozycji stałej dla publiczności, udostępniła ją zarówno w budynku muzeum, mieszczącym się przy ul.  Anielewicza 6 w Warszawie, jak i wirtualnie na platformie.

Obok wirtualnych spacerów po ekspozycji stałej  „1000 lat historii Żydów polskich” można tam zobaczyć wystawy czasowe „Jak zrobić Muzeum?”, „Biografie rzeczy” oraz „Odzyskać opowieść. Obiekty w zbiorach Muzeum POLIN” – tę ostatnią aż w 6 wersjach językowych: polskiej, angielskiej, hiszpańskiej, czeskiej, francuskiej i rosyjskiej.

Historię życia Ireny Sendlerowej poznacie w prowadzonym przez Muzeum POLIN Portalu Polscy Sprawiedliwi.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Natomiast samą wystawę zobaczycie tutaj.

Słuchaj podcastu NowyMarketing