Marka Paclan postanowiła jeszcze mocniej wpisać się w trend produkcji ekologicznej i jako jedna z pierwszych stworzyła całą linię produktów eko.
– Przywiązujemy ogromną wagę do ochrony środowiska. Jesteśmy liderem w zakresie przetwarzania śmieci pochodzących z gospodarstw domowych, czyli tzw. odpadów pokonsumenckich. Angażujemy się w różne ekologiczne inicjatywy i wdrażamy nowoczesne technologie. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie na rynek linii For Nature, składającej się z trzynastu artykułów, z których każdy jest w jakiś sposób przyjazny dla środowiska – podkreśla Marta Krokowicz, marketing manager marki Paclan.
Zobacz również
Opakowania artykułów z nowej linii wykonane są z makulatury lub z papieru z certyfikatem FSC. A każdy produkt spełnia przynajmniej jeden z wymogów, jakie marka narzuciła sobie przy tworzeniu tej serii, a więc został wyprodukowany z:
- tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu
- materiałów naturalnych, takich jak m.in. kukurydza, agawa i wiskoza
- zużytych butelek PET
- materiałów biodegradowalnych, takich jak PLA (polilaktyd).
Czas dla natury
W produktach z linii For Nature ekologiczne są zarówno artykuły gospodarstwa domowego, jak i ich opakowania. Klienci mają teraz do wyboru:
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
- artykuły do gotowania i pieczenia takie jak: papier do pieczenia o długości 6m, filtry do kawy (80 sztuk), papierowe foremki do pieczenia (3 sztuki w opakowaniu) i folia aluminiowa o długości 15 m. Papier, filtry i foremki wykonane zostały z niebielonego papieru, a ich opakowania – podobnie jak kartonik i tuleja folii aluminiowej – zostały zrobione z makulatury FSC lub certyfikowanego papieru FSC.
- artykuły do sprzątania takie jak: zmywak celulozowy (2 sztuki w opakowaniu), ściereczki z mikrofibry (3 sztuki w opakowaniu), ściereczki kuchenne (3 sztuki w opakowaniu), uniwersalna ścierka na rolce (40 sztuk na rolce) oraz czerwone rękawice gumowe (1 para). Każdy z tych produktów zasługuje na uwagę ze względu na skład. Fibra zmywaków kuchennych powstała z włókien agawy i butelek PET. Z odzyskanych butelek PET wykonane są również ściereczki z mikrofibry. Natomiast ściereczki kuchenne zrobione zostały z wiskozy i kukurydzy, a uniwersalne ściereczki na rolce – z włókien bambusa. Gumowe rękawice powstały z kauczuku pochodzącego z certyfikowanej plantacji FSC.
- worki na śmieci – o pojemności 35 litrów (30 sztuk) i 60 litrów (20 sztuk) wyprodukowane z przetworzonych odpadów plastikowych. Worki nie zawierają barwników i dodatków zapachowych. Mają etykiety zrobione z papieru makulaturowego.
- worki na odpady BIO – stojące worki na odpady BIO o pojemności 10 litrów (10 sztuk) i worki na odpady BIO o pojemności 12 litrów (15 sztuk). Pierwsze wykonano z papieru makulaturowego, drugie – z kwasu polimlekowego (PLA). Oba produkty są kompostowalne, a materiał wykorzystany do produkcji etykiety na workach z PLA to oczywiście papier z recyklingu.
Słuchaj podcastu NowyMarketing