Obecna sytuacja w Polsce, gdy z powodu zagrożenia epidemiologicznego, zamknięto wszystkie placówki edukacyjne w kraju, spowodowała, że większość rodziców zastanawia się jak zagospodarować dziecku czas przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie. Naszym dodatkowym obowiązkiem jest również ograniczenie do minimum wychodzenia z domu, a to doskonała okazja, aby omówić z dzieckiem definicję postawy obywatelskiej, społecznej odpowiedzialności i zasad bezpieczeństwa.
Wspólne pieczenie ciasteczek, eksperymenty plastyczne, czytanie książek to tylko część gotowych pomysłów, jakie proponowane są rodzicom w obecnej sytuacji. Budimex, firma realizująca program Hello ICE, popiera głośną i szeroką akcję #zostanwdomu i oddaje w ręce rodziców pakiet nowych propozycji na efektywne spędzanie czasu z dzieckiem. Proponuje, aby obecny czas wykorzystać na gry i zabawy właśnie o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas korzystania z Internetu. Dlatego, dostępna na stronie programu zakładka Strefa Dzieci, została uzupełniona o nowe aktywności – tematyczne kolorowanki, quizy, ciekawostki i gry do samodzielnego przygotowania pozytywnie angażują i jednocześnie uczą. Kolorowanki zwracają uwagę najmłodszych na sytuacje drogowe, wskazują również właściwe reakcje w sytuacji zagrożenia. Quizy i zabawy, dedykowane nieco starszym dzieciom, w ciekawy sposób wzmacniają już zdobytą wiedzę odnośnie znaków drogowych i ich funkcji, numerów alarmowych oraz zasad bezpiecznego korzystania z sieci.
Zobacz również
Kolejny pomysł to konkursy z nagrodami na fanpage’u Hello ICE – pierwszy zaplanowany dla dzieci i rodziców z kategorii plastycznej, już za kilka dni rozpocznie się na profilu programu.
Program Hello ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej. Dedykowany jest uczniom klas I-III szkół podstawowych oraz dzieciom przedszkolnym i ma na celu poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, zarówno na drodze, jak i w sieci. Kluczowym elementem kampanii jest interaktywna mapa, na której każdy może zaznaczyć niebezpieczne miejsce w okolicy placówki szkolnej. Podczas I edycji programu, na mapie zaznaczono blisko 300 niebezpiecznych punktów w pobliżu placówek edukacyjnych w całej Polsce! Problematyczne miejsca można cały czas oznaczać na stronie.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach