Fundacja Dorastaj z Nami już od 10-lat pomaga dzieciom, których rodzice stracili życie lub zdrowie w służbie publicznej. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, że ich poświęcenie ma związek ze służbą dla nas, że każdego dnia pracownicy służb publicznych wykonując swoje zadania narażeni są na utratę zdrowia lub życia.
Stają na straży bezpieczeństwa, abyśmy mogli bezpiecznie żyć, pracować i zajmować się swoimi rodzinami. Antyterroryści, strażacy, żołnierze, policjanci oraz pracownicy medyczni walczący z COVID-19.
Zobacz również
– Ostatnie lata przyniosły wiele nowych, bolesnych doświadczeń, takich jak ataki terrorystyczne czy pandemia COVID-19, uświadomiły nam one, że nie jesteśmy całkowicie samowystarczalni, że potrzebujemy innych, aby żyć. Ale co się dzieje, kiedy strażnicy naszego bezpieczeństwa giną w trakcie pełnionej dla nas służby? Czy możemy na to pozostać obojętni? Jak my zwykli obywatele możemy wyrazić wdzięczność i podziękowanie za ich służbę dla nas? Fundacja Dorastaj z Nami wraz z darczyńcami wyraża taką wdzięczność pomagając dzieciom, które straciły mamę lub tatę, w trakcie pełnienia służby publicznej. Pomagamy im dorosnąć po tak wielkiej stracie jaką jest śmierć rodzica. To trudne, ale jakże ważne zadanie, to nasza misja. Czy nam się to udaje? Jaką zmianę możemy wywołać, kiedy połączymy nasze siły i zaangażowanie? Na te pytania odpowiadają wystawy, które zorganizowaliśmy na 10 lecie naszych działań – mówi Magdalena Pawlak, prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami.
– Przygotowana przez nas wystawa ma pozytywny wydźwięk. Pokazuje, ile dobrego może wydarzyć się w życiu osieroconych dzieci bohaterów, jeśli zadziała solidarność i odpowiedzialność społeczna. Ile dobrego może zrobić Fundacja, jeśli Podopiecznych wspierają darczyńcy. Chcieliśmy złożyć hołd poległym pracownikom służb publicznych oraz podziękiować wszystkim darczyńcom. Dlatego przygotowaliśmy projekt, który jest zderzeniem czarno białej wystawy o bohaterach pt. “Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” z wystawą pt. “Dorastam z Wami”, opowiadającą o ich dzieciach, o tym jak dzięki wsparciu i pomocy wielu ludzi mogły one uporać się z bólem, dorastać szczęśliwie oraz znaleźć własną drogę w życiu. Wszystkich, którzy nie mogą obejrzeć wystawy w Warszawie, zapraszamy na jej wirtualną odsłonę – opowiada Anna Pykało, kurator wystawy.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]