– Udział w wydarzeniu to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami, wymiany wiedzy i doświadczeń z najlepszymi ekspertami z branży, a także nawiązania nowych kontaktów biznesowych. – Ułatwiła to także tradycyjna formuła spotkań – to jedno z niewielu w tym sezonie wydarzeń, które odbywało się w pełni „na żywo”. Dużym plusem było także umożliwienie transmisji online wszystkich wystąpień i paneli dyskusyjnych – mówi Łukasz Matyński z domu mediowego Media Choice, jeden z prelegentów FIRE 2020.
Perspektywy rozwoju po pandemii
Zobacz również
Główne hasło kolejnej edycji FIRE ujęto w słowach „praktyka, nie teoria”, stawiając przede wszystkim na prezentację rozwiązań i narzędzi w powszechnym użyciu, przykładów realizacji projektów, które łączą doświadczenie różnych podmiotów pracujących na rynku nieruchomości. Jednym z głównych tematów podczas konferencji była pandemia koronawirusa i jej wpływ na zmiany strategii rozwoju, modyfikacje kanałów i narzędzi marketingu, a także dynamikę sprzedaży w każdym segmencie nieruchomości. Większość ekspertów zgodziła się z określeniem COVID-19 mianem ekonomicznego „czarnego łabędzia”, czyli trudno przewidywalnego, wręcz nieprawdopodobnego zjawiska, które wywiera ogromny, negatywny wpływ na otoczenie. Podczas wydarzenia przedstawiono najważniejsze skutki lockdownu, najciekawsze strategie radzenia sobie w pandemicznej rzeczywistości oraz najnowsze prognozy dotyczące przyszłości polskiego rynku nieruchomości.
Bogaty program dyskusji panelowych
W programie wydarzenia zaplanowano wystąpienia oraz cykl warsztatów, które krok po kroku przedstawiały cały przekrój kampanii marketingowej dla firm z branży nieruchomości. Pojawiły się zatem tematy związane z identyfikacją potrzeb, budowaniem strategii komunikacji, briefowaniem i określaniem grup docelowych, ale też szczegółowym doborem narzędzi, optymalizacją działań reklamowych, eventami promocyjnymi, a nawet obsługą posprzedażową. Wśród prelegentów i panelistów ze strony firm deweloperskich pojawili się m.in. przedstawiciele firm takich jak Echo Investment, Yareal Polska, Angel Poland Group, Euro Styl czy OKAM Capital. Główne tematy paneli dyskusyjnych z ich udziałem to przede wszystkim czynniki wpływające na wybór danej inwestycji, technologie wspierające sprzedaż, a także wyznaczanie głównych USP i budżetowanie działań promocyjnych. Z udziałem ekspertów zgromadzeni goście poszukiwali także odpowiedzi na pytanie o to, jak sprawnie budować pomost komunikacyjny między lokalną społecznością a deweloperem oraz jak sprawnie rozwiązywać kwestie praw autorskich związanych z projektowaniem materiałów marketingowych. W debatach o przyszłości branży wzięli także udział przedstawiciele Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Skuteczne narzędzia okiem praktyków
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Nie zabrakło także specjalistów z agencji i domów mediowych, które na co dzień wspierają deweloperów w prowadzeniu wszelkiego rodzaju działań marketingowych. To m.in. Media Choice, Publicon, Bees&Honey, Avocado czy Plej. Z tego segmentu wystąpień można było dowiedzieć się, jak precyzyjnie docierać do nowych grup docelowych, jak napisać dobry brief, jak wyznaczyć KPI projektu, jak przygotować efektywny media plan i jakie wnioski wyciągać na jego podstawie.
– Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia była właśnie dyskusja o kluczowych wskaźnikach efektywności. Odpowiednie ich wyznaczenie, szczególnie w trakcie pandemii, to podstawa kampanii reklamowej. A przecież to ona jest elementem spinającym wszystkie działania marketingowe w każdym segmencie rynku nieruchomości. Cieszę się, że mogliśmy podzielić się swoją wiedzą w tym zakresie i wymienić się opiniami w gronie praktyków – wspomina Łukasz Matyński z Media Choice.
Trendy i nowe technologie
Niezależni eksperci z agencji badawczych oraz firm technologicznych przedstawili także innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania doświadczeń klientów, service design, interaktywnych rozwiązań multimedialnych czy technologii VR i AR. Zastanawiano się także nad wpływem nurtu wellbeing na oczekiwania klientów, a także współpracą pomiędzy architektami i marketingowcami w celu lepszej komunikacji o zmieniających się potrzebach grup docelowych. Z kolei goście specjalni: dr Joanna Heidtmann i Zuzanna Skalska poruszyli tematy związane z psychologią zachowań konsumenckich, poszukiwaniem niestandardowych rozwiązań w niepewnych czasach oraz najnowszymi trendami w światowej gospodarce, które będą miały największy wpływ na marketing nieruchomości.
Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie.
NowyMarketing jest patronem medialnym wydarzenia.