Zosia straciła rodziców jako mała dziewczynka i przez kilka lat wychowywała się w domu dziecka. Święta nie wyróżniały się niczym od smutnej codzienności – tak, jakby odbywały się daleko od niej, w innym, zupełnie niedostępnym świecie. Oznaczały dla niej przede wszystkim tęsknotę za prawdziwym domem i rodziną. Dziewczynka nie miała szansy poznać świątecznych rytuałów, ale przed snem zanurzała się w marzeniach… Jak to jest ubierać choinkę, czy śpiewać kolędy z rodziną? Jakby to było krzątać się po kuchni z mamą, razem z nią piec pierniczki i nakrywać do wigilijnego stołu? Jak to jest kiedy mama przytula i czyta bajki do snu?
Los dziewczynki odmienił się, kiedy trafiła pod opiekę pani Małgosi w Wiosce SOS. To właśnie tu poznała piękne świąteczne zwyczaje: tu po raz pierwszy zasiadła do wigilijnego stołu, dzieliła się opłatkiem, śpiewała kolędy przy świetle choinki. Tu mogła odkryć to o czym zawsze marzyła – niezwykłą atmosferę świąt spędzonych w gronie rodziny. A co najważniejsze, otrzymała troskę i ciepło, za którymi tak tęskniła.
Zobacz również
– W SOS Wioskach Dziecięcych nasi podopieczni otoczeni są rodzinnym ciepłem i opieką, odzyskują zaufanie do świata, uczą się co tak naprawdę oznacza być dzieckiem. Wielu z nich, tak jak Zosia dopiero tu, z Rodziną SOS obchodzi swoją pierwszą Gwiazdkę, zasiada do wigilijnej wieczerzy, poznaje świąteczne zwyczaje. Chcemy, by mogli cieszyć się tymi chwilami tak jak wszystkie inne dzieci – mówi Barbara Rajkowska, dyrektor krajowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
Ostatni rok, mijający pod znakiem pandemii i izolacji społecznej był bardzo trudny dla nas wszystkich, także dla podopiecznych SOS. Mimo tych wyjątkowych warunków każdego dnia specjaliści i Rodzice SOS robili wszystko, by zapewnić dzieciom opiekę, wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Nadchodzące Święta dla wielu z nas mogą być inne niż wcześniej – część z nas być może spędzi je z dala od rodziny, w samotności. Lepiej niż kiedykolwiek możemy zrozumieć emocje maluchów odseparowanych od rodziny biologicznej. Świąteczna zbiórka SOS to szansa na okazanie solidarności i wsparcia dzieciom, które z poczuciem osamotnienia muszą mierzyć się każdego dnia
Kampanię wspiera spot reklamowy, przedstawiający serię radosnych dziecięcych odkryć. W scenach tych wielu z nas odnajdzie własne wspomnienia dzieciństwa i towarzyszące im emocje. Za przygotowanie koncepcji kreatywnej odpowiadała agencja Dziadek do Orzechów, a za produkcję Propeller Film. Spot wyreżyserował Mikołaj Łebkowski. Ogólnopolska kampania i towarzysząca jej świąteczna zbiórka prowadzone będą w listopadzie i grudniu 2020 r. Planowane działania reklamowe obejmują telewizję, prasę i kampanię online.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Słuchaj podcastu NowyMarketing