Pandemia COVID-19 w 2020 roku zburzyła dotychczasowy porządek świata. W obliczu niepewności, nieprzewidywalności i zmieniających się warunków stanęło życie prywatne, relacje społeczne i biznes większości branż. Niektóre zjawiska przyspieszyły, inne są zupełnie nowe. Dla wszystkich dobre zrozumienie charakteru zmian jest głównym wyzwaniem zawodowym i osobistym. Adaptacja i elastyczność stają się kluczowymi umiejętnościami.
Dawne trendbooki i przewidywania straciły aktualność. Życie przeniosło się do domów, cała sfera online nabrała jeszcze większego znaczenia. Zyskały na popularności serwisy streamingowe, zwiększyła się popularność zakupów internetowych, wiele osób nauczyło się korzystać z aplikacji pomagających w nauce czy pracy zdalnej. Digitalizacja życia prywatnego sprawia, że konsument jest coraz bardziej świadomy, ale również wymagający.
Zobacz również
Przełożyło się to na biznes, marketing, koniunkturę – i to z implikacjami nie tylko na 2021 rok, ale również kolejne lata. Niektóre firmy stanęły w obliczu bankructwa, inne się rozwinęły (i/lub rozwijają), szybciej niż wcześniej. Sposoby radzenia sobie w biznesie są teraz już z konieczności w wielu przypadkach zupełnie inne. Dla niektórych biznesów lata 2020/2021 to OdNowa w sensie odbudowy, redukcji strat wywołanych pandemią, transformacji, która z konieczności znacznie przyspieszyła w wielu firmach; ewolucja w kierunku zmian, które i tak były nieuniknione. Inne branże rozpoczynają zupełnie OdNowa: zmuszone do pogrzebania starego sposobu myślenia budują swój biznes od zera, w nowej rzeczywistości, na pandemicznych zgliszczach. Wiele firm i organizacji postanowiło też wspierać w cyfrowej transformacji najmniejsze, dotknięte przez pandemię firmy.
Budżetowanie działań na 2021 rok i kolejne musiało i musi nadal się odbywać, mimo że niepewności jest znacznie więcej niż w latach poprzednich. Na ten czas, jeszcze bardziej niż zwykle, potrzebujemy inspiracji, dzielenia się dobrymi pomysłami i rozwiązaniami, które pozwolą na jak najbardziej efektywną adaptację i restrukturyzację biznesów, marketingu i sprzedaży. Tym większego znaczenia nabiera taka platforma wymiany wiedzy, najlepszych praktyk, inspiracji i obserwacji, jak Forum IAB.
Chcemy wspólnie przyjrzeć się takim zagadnieniom jak:
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
- wpływ COVID-19 na zachowania konsumentów,
- zdrowie i edukacja w dobie usług online,
- zmiana w konsumpcji mediów oraz ich wpływ na różne branże: rozrywkę, sport i inne,
- praca zdalna: możliwości i zagrożenia,
- kreatywność, prototypowanie i brainstorming w rzeczywistości wirtualnej,
- rola internetu w rzeczywistości post-pandemicznej,
- rozwój twórców i artystów w przestrzeni online,
- consumer experience oraz prywatność w internecie a zmieniające się regulacje prawne,
- adaptacja biznesów zmieniającej się rzeczywistości digitalowej i trendów konsumenckich,
- zmiany strategii produktowych i redefinicja strategii sprzedażowych,
- szybka transformacja w stronę digitalu oraz nowe kanały sprzedaży,
- wpływ marketingu online na procesy odbudowy i redukcji strat wywołanych pandemią,
- kierunki rozwoju e-commerce i usług online (livestream shopping, shoppable media, marketplace i inne),
- pomysły na wsparcie w procesie digitalowej transformacji małych firm.
Na scenie tegorocznego Forum IAB chcemy pokazać sukcesy (lub ewentualnie porażki, z których można się czegoś nauczyć) firm, które zderzyły się z nową rzeczywistością, a także wizje na redefinicję dotychczasowych działań. W szczególności chcielibyśmy na scenę zaprosić klientów branży marketingu cyfrowego – marketerów, osoby kierujące sprzedażą tradycyjną i e-commerce, ponieważ wiele osób pracujących po stronie klientów ma niesłychanie duże praktyczne doświadczenie i znajomość swoich branż – w takim stopniu, w jakim może to być trudne do osiągnięcia dla dostawców, partnerów, agencji, mediów. Mamy świadomość, że nie zawsze można pokazać dokładne liczby i wyniki działań, które często są bardzo poufne – ale chcemy byście podzielili się swoim doświadczeniem i wnioskami.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Naturalnie zapraszamy również do zgłaszania prezentacji przedstawicieli agencji, mediów, firm technologicznych, a także wszystkich animatorów rynku. O tym i o innych wymiarach zaufania chcielibyśmy dyskutować na tegorocznym Forum IAB, wymieniając się doświadczeniami i inspiracjami z ekspertami z różnych branż, podchodząc do tematu z jak największej ilości perspektyw. Wierzymy, że ta debata, właśnie naszej branży, jest dzisiaj bardzo potrzeba.
Zostań prelegentem Forum IAB 2021
Czekamy na Wasze prezentacje obejmujące następujące tematy: #antykruchość, #pandemia, #zmiana, #digitalizacja, #wirtualnyświat, #technologia, #adaptacja, #ecommerce, #e-edukacja, #e-spotkania, #workation, #NoRules, #fastforward, #acceleration, #PolskaPrasaOdnowa, #hybryda, #redefinicja, #odnowa #zdrowieonline # edukacjaonline #rozrywkaonline #streaming #livestream #pracazdalna #sportonline #shopping #shoppablemedia #marketplace #COVIDinsights #digitaltransformation #transformacja #gaming #digitalSME #wsparcieonline #dylematy
Wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w powyższym temacie, zapraszamy do wzięcia udziału w call for papers do Forum IAB 2021. Zgłoszenia propozycji wystąpień są bezpłatne, należy je przesłać na adres [email protected] do 8 lutego 2021 r.
Szczegółowy brief i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie forumiab.pl/call-for-papers/