Na przełomie 2018 i 2019 roku Nivea przeprowadziła globalne badanie, które miało na celu poznanie ludzkich doświadczeń w kontekście dotyku. Badanie zostało przeprowadzone w 11 krajach wśród 12 207 osób. Efektem był raport na temat aktualnego stanu zjawiska dotyku międzyludzkiego. Opublikowanie raportu zostało zaplanowane na marzec 2020 roku.
Jednak w tym czasie pojawiła się pandemia COVID-19. W tych okolicznościach Nivea kontynuowała dalszą część badań polegających na analizie doświadczenia dotyku oraz poczucia samotności w czasie pandemii. Drugie badanie zostało przeprowadzone wśród 11 706 osób w 9 krajach. Połączenie tych dwóch raportów stanowi całościowy ogląd aktualnej sytuacji zjawiska dotyku międzyludzkiego i pokazało m.in., że większość ludzi doświadcza mniej dotyku, niż by tego pragnęli, natomiast trzech na czterech ankietowanych przyznało, że podczas izolacji zrozumiało, jak ważny dla zdrowia jest dotyk fizyczny.
Zobacz również
W efekcie Nivea zainicjowała nową kampanię pod hasłem „Care for Human Touch”, za pomocą której marka pragnie szerzyć świadomość prozdrowotnych korzyści płynących z międzyludzkiego dotyku. W ramach inicjatywy powstał poruszający spot przedstawiający prawdziwą historię przedwcześnie urodzonych bliźniaczek Lilly i Madelaine – życie jednej z nich, zagrożone po urodzeniu, zostało uratowane w inkubatorze, poprzez siostrzany dotyk.
Kampania „Care for Human Touch” jest zarazem inauguracją nowej misji marki, w ramach której Nivea podjęła globalne zobowiązanie i przeznaczy 20 milionów euro na pomoc osobom najbardziej zagrożonym samotnością. Działania pomocowe skieruje do trzech grup: wcześniaków, osób niedowidzących oraz osób starszych z demencją.
Autorem zdjęć do kampanii „Care for Human Touch” jest fotograf Steve McCurry.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
PS
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Nivea stawia na ekologię – w niemieckich drogeriach sieci DM pojawiły się automaty do napełniania butelek wielokrotnego użytku kosmetykami marki.
PS2
W marcu br. Unilever zaprezentował swoją nową inicjatywę „Positive Beauty – Pozytywne Piękno”, której celem jest walka z dyskryminacją i wykluczeniem. Firma usunie słowo „normalny” z opakowań i reklam wszystkich swoich marek z segmentu pielęgnacji urody i środków higieny osobistej.