Balagan i WoshWosh łączą wartości szacunku do surowca i zrównoważenia w produkcji. Obie marki rozpoczęły stałą współpracę, aby cieszyć się raz zakupionymi produktami przez długi czas. Z wrażliwością i w duchu dobrego rzemiosła w WoshWosh naprawią i wyczyszczą buty i torebki – nie tylko marki Balagan. Jeśli baleriny potrzebują nowych zelówek, trampki renowacji, a botki po zimie dogłębnego oczyszczenia, można je przez stronę Balagan oddać w ręce specjalistów z WoshWosh.
– Od dawna zastanawiałyśmy się, co możemy zrobić, aby jeszcze bardziej wspierać ideę odpowiedzialnej konsumpcji. Wierzymy, że troska o wszystkie już wyprodukowane i kupione rzeczy przysługuje się środowisku i wspiera odpowiedzialne zakupy. Poszukiwania zaprowadziły nas do WoshWosh – specjalistów od czułej renowacji – mówią Hanna Ferenc i Agata Matlak-Lutyk, właścicielki Balagan.
Zobacz również
Piękno trwałych produktów
Zakup produktów w Balaganie to inwestycja w produkty wykonane z dobrych naturalnych materiałów, które z czasem nabierają szlachetnej patyny. Starannie pielęgnowana skóra naturalna zachowuje miękkość, elastyczność i ładny połysk nawet przez wiele sezonów – należy ją zabezpieczać odpowiednimi środkami, takimi jak balsamy, woski i impregnaty, zawsze dobierając właściwy kosmetyk do rodzaju skóry. Balagan wypuścił linie produktów do pielęgnacji, które rekomendowane są do codziennego oczyszczania butów i nawilżania skóry. Aby pielęgnacja i konserwacja przyniosły pożądane rezultaty, skórę należy regularnie czyścić z zabrudzeń, a wszystkie uszkodzenia bezzwłocznie naprawiać.
Gdy buty czy torebki wymagają większej interwencji warto oddać je w ręce WoshWosh, ponieważ ulubione rzeczy to nie tylko produkty z metką, a wiele wspólnie przebytych kilometrów i bagaż wspomnień.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Wspólne działania społeczne
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Wstępem do współpracy była zbiórka obuwia dla potrzebujących, którą WoshWosh zorganizował w kwietniu. Buty można było wysyłać lub stacjonarnie oddawać w butiku Balagan na Mysiej 3. W trakcie 2 tygodni akcji zebrano łącznie ponad 12 tysięcy par butów, co pokazuje siłę przedsięwzięcia i słuszność propagowania idei zero waste. Oczyszczone i naprawione buty trafią do najbardziej potrzebujących w całej Polsce przez Fundacje: Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża, Dom Samotnej Matki Caritas, Archidiecezja Warszawsko-Praska, Wspólnota Chleb Życia, Caritas Polska, Kamiliańska Misja Pomocy, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie, Stowarzyszenie Opiekuńczo-Resocjalizacyjne „Prometeusz” w Gdańsku, Fundacja Pomoc Pierwsza Praca, Ośrodek Pomocy Społecznej Warszawa Praga Południe.