Namiastka normalności
Chcemy zaoferować kobietom miejsce, w którym otrzymają wsparcie psychologa i spędzą czas z osobami z tego samego kręgu kulturowego. W dedykowanym miejscu będzie zorganizowana opieka dla młodszych dzieci. Kobiety napiją się dobrej kawy i herbaty oraz otrzymają też pomoc prawną i skorzystają z szybkiego internetu, aby mogły porozmawiać ze swoimi bliskimi. Nasi wolontariusze będą cały czas pomagać na miejscu – mówi Jadwiga Jadziewicz, CSR manager dentsu Polska.
W 4U Hub kobiety otrzymają także dostęp do produktów pierwszej potrzeby – artykułów spożywczych, pieluch, podpasek czy płynów do mycia. Zostanie im także udzielona informacja, w których innych miejscach można ubiegać się o podobne wsparcie.
Zobacz również
Pomoc wolontariuszy
W organizacji 4U Hub od kilku dni pomagają nam nasi pracownicy. Do pomocy zaprosiliśmy także psychologów i prawników oraz duchownych. Ważne jest, aby osoby, które uciekają z piekła wojny nie zostały same i mogły porozmawiać o swoich doświadczeniach, pobyć ze „swoimi”. Spotkania w centrum będą odbywać się albo w języku ukraińskim albo z pomocą tłumacza. 4U Hub jest miejscem rozmowy. Zachęcam, żeby inne, tak liczne przedsiębiorstwa w Warszawie, również zorganizowały podobne punkty u siebie. Im nas więcej, tym lepiej – mówi Igor Żytka, corporate communications manager, dentsu Polska i CEE.
4U Hub został otwarty w wydzielonej przestrzeni, którą udostępniła grupa reklamowa dentsu Polska w swojej siedzibie przy ulicy Czerskiej 12 w Warszawie i będzie funkcjonował w dni powszednie w godzinach 9:00-17:00. Informacje na temat dyżurów psychologa czy prawnika zostaną udzielone na miejscu lub można będzie je znaleźć na facebook.com/dentsuPL.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach