World Usability Day to cykl ogólnoświatowych imprez popularyzujących temat użyteczności interfejsów. Wrocław reprezentuje całodzienny warsztat WUD WRO, tj. mało teorii, dużo praktyki
Spotkania w ramach światowego dnia użyteczności to najczęściej konferencje, które gromadzą twórców oprogramowania i stron www: projektantów interfejsów, architektów informacji, programistów, grafików, kadrę zarządzającą z branży interaktywnej i IT. Wrocław – zamiast zachęcać tylko do słuchania o użyteczności – zaprasza jej pasjonatów do aktywnego projektowania koncepcji aplikacji. Temat tegorocznych spotkań to Healthcare – Collaborating for better systems. Będzie więc twórczo, ale i zdrowo.
Zobacz również
Za organizację WUD WRO 2013 odpowiada duet firm: WitFlow – UX & usability studio i Monterail – Ruby on Rails experts.
Idea tegorocznego spotkania to rozszerzenie sprawdzonej już formuły Warsztatów UX. Uczestnicy spotkania pracują w grupach nad rozwiązaniem realnych problemów projektowych i wspólnie generują rozwiązania, w praktyce wykorzystując różnorodne techniki UX, zaprezentowane wcześniej przez ekspertów. WUD WRO to intensywny dzień grupowego tworzenia rozwiązań z obszaru zdrowia i opieki medycznej pod okiem doświadczonych mentorów. A jest się od kogo uczyć: Jarosław Królewski, Iga Mościchowska, Hubert Anyżewski, Joanna Sieniawska – to tylko kilku z 12 mentorów, których pełna lista widnieje na stronie www.wudwro.pl.
WUD WRO 2013 w liczbach, to 98 uczestników, podzielonych na 14 grup projektowych, 12 mentorów, 8 technik UX i 1 temat. Mając w pamięci inne wydarzenia organizowane przez WitFlow i Monterail należy sądzić, że i teraz wejściówki rozejdą się błyskawicznie.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
– Do udziału w WUD WRO zapraszamy wszystkich zainteresowanych projektowaniem użytecznych interfejsów – początkujących i zaawansowanych. Zróżnicowane grupy i wspólne kreatywne rozważania będą tym bardziej owocne, im bardziej nasze kompetencje będą się uzupełniać – mówi Barbara Rogoś – Turek z WitFlow.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Miejscem, w którym odbędzie się WUD WRO jest Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin – kreatywna przestrzeń, dedykowana działalności edukacyjnej i kulturotwórczej. Piękne i designerskie wnętrza będą wspierać twórczość uczestników WUD WRO.
WUD WRO to wydarzenie darmowe, ale w związku z ograniczoną pojemnością obiektu i praktycznym charakterem spotkania wejściówek będzie dokładnie 98. Większość z nich będzie do zdobycia poprzez ogólnodostępne zapisy, część będzie rozdana w postaci nagród w konkursach organizowanych w branżowych mediach. Warto zatem bacznie śledzić komunikaty od organizatorów na Facebooku i stronie www.wudwro.pl.
NowyMarketing jest patronem medialnym wydarzenia – z tej okazji osobom, które chciałyby się wybrać na WUD WRO polecamy uważnie przejrzeć newsletter, który zostanie wysłany 18.10 (do grona subskrybentów można dołączyć tu).