Kampania ma na celu udzielenie opartych na praktyce odpowiedzi na wszystkie zagadnienia dotyczące technicznych, organizacyjnych, prawnych i ekonomicznych aspektów związanych z wytwarzaniem i wykorzystaniem paliwa biogazowego. Projekt o zasięgu ogólnopolskim będzie skierowany do osób zainteresowanych odzyskiwaniem i wykorzystywaniem biogazu i biometanu lub organizacji, które planują i realizują projekt wykorzystania biogazu i biometanu.
W wyniku realizacji projektu powstanie m.in. szereg eksperckich publikacji, stworzony zostanie bezpłatny i ogólnodostępny portal pełniący funkcję bazy wiedzy. Zaplanowano również organizację konferencji tematycznych oraz szkoleń, w tym 10 wizyt w biogazowniach. Kampania zasięgiem ma objąć ponad 4,6 mln osób.
Zobacz również
IOŚ-PIB zrealizuje inicjatywę we współpracy z partnerami – Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz w Lublinie. Dofinansowanie w wysokości 1 918 320,00 zł zostało przekazane w ramach programu Edukacja ekologiczna. Działania po stronie IOŚ-PIB będzie realizował zespół w składzie Piotr Zacharski z Zakładu Strategii Środowiskowych oraz Zespół Komunikacji i Edukacji pod kierownictwem Agnieszki Stangreciak.
Umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia podpisali 3 marca br. w Warszawie: dr inż. Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego oraz Sławomir Mazurek, wiceprezes zarządu NFOŚiGW.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Słuchaj podcastu NowyMarketing