Murale tworzone przez artystów trafiają na kulturalne mapy miast

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Murale tworzone przez artystów trafiają na kulturalne mapy miast

Przestrzeń publiczna i jej estetyka nabierają coraz większego znaczenia nie tylko dla władz miast, ale także dla firm deweloperskich. Jak zadbać o przestrzeń wokół inwestycji i sprawić, by znalazła się ona na artystycznej mapie miasta?

Udało się to belgijskiemu deweloperowi Ghelamco i Good Looking Studio, największej polskiej firmie specjalizującej się w wykonywaniu ręcznie malowanych murali. Efektem są dwie prace wykonane we współpracy z wybitnymi artystami, polskim i belgijskim. Doskonale uzupełniają one przestrzeń nowoczesnego Placu Europejskiego przy Warsaw Spire.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Coraz więcej deweloperów zwraca uwagę nie tylko na estetykę samej inwestycji, ale także na przestrzeń ją otaczającą. Jednakże jak sprawić, by wymagające odrestaurowania budynki wokół inwestycji, nie tylko zyskały nowy wygląd, ale także wzbudziły zainteresowanie szerszej grupy osób? Belgijski deweloper, firma Ghelamco, postawił na sztukę w postaci murali artystycznych. Do współpracy zostało zaproszone Good Looking Studio – największa tego typu firma w Polsce i dwóch wybitnych artystów: François Schuiten oraz Rafał Olbiński.

Efekty tej współpracy można podziwiać na Placu Europejskim przy Warsaw Spire na szczytach budynków przy ul. Grzybowskiej. Ze względu na długi okres ekspozycji Good Looking Studio przed rozpoczęciem prac, na zlecenie Ghelamco, także wyremontowało elewację budynku. 

Ghelamco jest nie tylko deweloperem tworzącym nowoczesne budynki biurowe, ale także mecenasem sztuki, który działa poprzez fundację Sztuka w Mieście. Daliśmy warszawiakom dwa murale, które dopełniają przestrzeń, jaką jest Plac Europejski – komentuje dyrektor zarządzający Ghelamco CEE Jeroen van der Toolen.

Patrząc na ostatnie lata mamy za sobą projekty dla kilku dużych deweloperów na terenie inwestycji. Murale ciekawie urozmaicają przestrzeń ślepych ścian przy inwestycjach i cieszą się dużym poparciem mieszkańców” mówi Bartek Leśniewski, współzałożyciel Good Looking Studio.

Współpraca z artystami przy tworzeniu murali jest coraz popularniejsza. Kompetencje i know how takich firm, jak Good Looking Studio pozwalają na odtworzenie każdej pracy w fotograficznej jakości. Dzięki temu obrazy namalowane na elewacjach tworzą tak niesamowity efekt. Grafiki autorstwa znanych artystów nadają muralom miana dzieł sztuki i stają się ważnymi punktami na kulturalnej i artystycznej mapie miasta. „François Schuiten jest bardzo znanym belgijskim rysownikiem komiksowym.  Był najbardziej wymagającym artystą z jakim mieliśmy okazję współpracować. Niesamowity człowiek. Doskonale wie, czego chce. Wie jak ma wyglądać jego praca w dużym formacie. Zależy mu na najwyższej jakości odwzorowania by poszczególne postacie przekazywały odpowiednie emocje” –  tak współpracę z artystą wspomina Bartek Leśniewski, współzałożyciel Good Looking Studio. 

Miasta i firmy deweloperskie są coraz bardziej otwarte na przenoszenie prac ilustratorów, grafików, fotografów. Pozwala to na pełniejsze wykorzystanie możliwości malarstwa wielkoformatowego, a przede wszystkim poprawia estetykę wielu miejsc i inwestycji. Angażowanie do współpracy wybitnych artystów podnosi nie tylko prestiż inicjatywy, ale przede wszystkim sprawia, że miasto wzbogaca się o kolejne ciekawe miejsce na swojej kulturalno – artystycznej mapie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij