Samolot napędzany energią słoneczną okrążył Ziemię. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (22.07-28.07.2016)

Samolot napędzany energią słoneczną okrążył Ziemię. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (22.07-28.07.2016)

Solar Impulse 2 zakończył lot dookoła świata, Yahoo trafi w ręce amerykańskiego operatora komórkowego, a Polak rozwija biznes w Indonezji. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: Bertrand Piccard, pilot Solar Impulse 2 | fot. Facebook

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Samolot napędzany energią słoneczną okrążył Ziemię. Solar Impulse 2 wylądował w Abu Dhabi

26 lipca o godzinie 4.05 czasu lokalnego samolot Solar Impulse 2 napędzany energią słoneczną wylądował w Abu Dhabi, skąd wyleciał szesnaście miesięcy wcześniej. Tym samym zakończył lot dookoła Ziemi. Podczas podróży pokonał 40 tysięcy kilometrów i nie zużył ani jednej kropli paliwa. Zespół odpowiedzialny za projekt będzie teraz pracować nad skonstruowaniem maszyny, która bez przerwy będzie unosić się w powietrzu.

czytaj więcej >

2. Nie wiedział co chce robić w życiu, więc otworzył biznes. Dziś jego firma osiąga 25 mln zł rocznego zysku

Dziś Jędrzej Wittchen produkuje i sprzedaje blisko 500 tys. produktów galanteryjnych, jego firma jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie, a w zeszłym roku osiągnęła zysk na poziomie 24,6 mln złotych. Pomysł na handel portfelami i torebkami zrodził się, podczas podróży zagranicznej. Wówczas przedsiębiorca sprowadził do Polski kilka sztuk towaru, żeby zobaczyć jak będzie się sprzedawać. Chwyciło i Wittchen działa w branży już 26 lat. Poznaj historię marki.

czytaj więcej >

3. Verizon kupi Yahoo za 4,8 mld dolarów w gotówce

Od jakiegoś czasu spekulowano, czy Yahoo zostanie sprzedane, a jeśli tak, to komu. Wiadomo już, że gigant internetowy trafi w ręce największego w Stanach Zjednoczonych operatora komórkowego. Verizon ma przejąć spółkę za 4,8 mld dolarów. Według Business Insidera, amerykańską firmę do zakupu Yahoo przekonała pokaźna liczba użytkowników, którzy co miesiąc odwiedzają serwis internetowy.

czytaj więcej >

4. Polak robi biznes w Indonezji. Jego aplikację transportową pobrano już 17 mln razy

Po zatłoczonych ulicach Dżakarty poruszają się prywatni taksówkarze i oferują mieszkańcom podwózkę za wytargowaną stawkę. Z propozycji jednego z nich skorzystał Nadiem Makarim, które pomyślał wówczas, że można by zmodernizować prywatny transport w kraju. W 2011 roku uruchomił GO-JEK, czyli platformę, która działa na podobnej zasadzie, co Uber. W rozwoju przedsięwzięcia pomaga mu Polak – Piotr Jakubowski.

czytaj więcej >

5. Zuckerberg dostarczy internet 4 mld osób. Jego dron wzbił się już w powietrze

Cztery miliardy osób na Ziemi wciąż jest bez dostępu do Internetu. Głównie są to mieszkańcy ubogich krajów, gdzie infrastruktura teleinformatyczna jest słabo rozwinięta. Mark Zuckerber, CEO Facebooka, zamierza im pomoc. Wraz z inżynierami opracował drona, który będzie dostarczać Internet wszędzie tam, gdzie jest to trudne. Bezzałogowiec przeszedł już pierwszy test i spędził w powietrzu 94 minuty, czyli trzy razy dłużej niż zakładano.

czytaj więcej >

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij