Energa sponsorem Lechii Gdańsk

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Energa sponsorem Lechii Gdańsk

Energa zostanie sponsorem głównym Lechii Gdańsk SA. Porozumienie zakłada współpracę pomiędzy największym pomorskim koncernem energetycznym, a klubem w sezonie 2016 - 2017. – Wierzę, że nasze wsparcie pozwoli gdańskim piłkarzom osiągnąć zamierzony cel, a klub i jego kibice dobrze będą służyć...

...promocji naszej marki – podkreśla Dariusz Kaśków, prezes Zarządu Energa SA.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Współpraca Lechii z Energą trwa nieprzerwanie od 2007 roku. Wówczas Biało-Zieloni grali jeszcze na zapleczu Ekstraklasy. W 2011 roku spółka wzmocniła współpracę z klubem. Cztery lata później została sponsorem tytularnym Stadionu Energa Gdańsk, na którym Biało-Zieloni rozgrywają swoje mecze.

- Dziś rozpoczynamy nowy rozdział współpracy. Na razie na najbliższy sezon. W biznesie i w sporcie liczą się jednak długoletnie, partnerskie relacje. Myślę więc, że do rozmów na temat współpracy jeszcze usiądziemy. Energa, jako sponsor kilku innych drużyn zawodowych posiada wypracowany i dobrze funkcjonujący model takiej współpracy – podkreśla Dariusz Kaśków, prezes Zarządu Energa SA. - Wierzę, że klub i jego kibice dobrze będą służyć promocji naszej marki, a nasze wsparcie pozwoli drużynie osiągnąć zamierzony cel: zdobycie podium LOTTO Ekstraklasy. Liczymy, że wspólne działania przełożą się na wyniki sportowe klubu, a co za tym idzie, budowę marki Energa.


Koszulki Lechii Gdańsk z logo Grupy Energa - sponsora głownego

- Współczesny sport, zwłaszcza ten zawodowy, nie może dziś właściwie funkcjonować bez wsparcia sponsorów. Tym bardziej cieszymy się, że udało się sfinalizować nasze starania o sponsora, a tym samym o przyszłość klubu. Jesteśmy dumni z faktu, iż Energa, po blisko 10 latach współpracy, przejmuje tytuł Sponsora Głównego Lechii Gdańsk - mówi Adam Mandziara, prezes Klubu.

Lechia Gdańsk zajmuje wysokie miejsce w raporcie „Ekstraklasa piłkarskiego biznesu”, przygotowanym przez EY i Ekstraklasę SA. W świetle tego raportu gdańscy piłkarze zwyciężają w kategorii „efektywność sportowa”. W klasyfikacji „marketingowo-medialnej” i „rankingu biznesowym” Biało-Zieloni zajmują trzecią pozycję. W minionym sezonie Lechia cieszyła się również dużym zainteresowaniem sponsorów i partnerów - w tej kategorii klub uplasował się na trzecim stopniu podium.

Fakty te miały oczywiście istotny wpływ na kierunek i wynik negocjacji pomiędzy Lechią a Energą.

- Jako jeden z największych pracodawców w regionie staramy się wsłuchiwać w potrzeby mieszkańców i wspierać ważne dla nich wydarzenia kulturalne i sportowe. Uznaliśmy, że kontynuacja budowy silnej drużyny gdańskich piłkarzy jest odpowiedzią na te potrzeby i wpisuje się w naszą strategię działalności społecznej – mówi Przemysław Piesiewicz, wiceprezes zarządu Energa SA.

Podobnego zdania są również gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości: Kazimierz Koralewski, Jerzy Milewski i Grzegorz Strzelczyk. To m.in. dzięki ich determinacji doszło do porozumienia pomiędzy Energą a Lechią. Oni również sugerowali negocjatorom, aby współpraca pomiędzy Lechią a Energą zawierała aspekty edukacyjne – szkolenie młodzieży, wspieranie promocji kultury fizycznej i rekreacji, oraz konsolidowanie lokalnej społeczności wokół klubu.

Klub Lechia Gdańsk od wielu lat pełni poważną rolę prospołeczną – jest jednym z najsilniejszych, pomorskich ośrodków edukacji sportowej dla dzieci i młodzieży. Dzięki pracy trenerów Lechii młodzi sportowcy odnoszą sukcesy nie tylko w regionie, lecz również na arenie ogólnopolskiej. W 2012 r. Lechia Gdańsk zdobyła tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych. Dzięki porozumieniu z Energą, zakres tych działań ma się zwiększyć jeszcze bardziej.

Grupa Energa jest obecna w życiu wielu Pomorzan. Jako jedna z największych firm na Pomorzu czuje się odpowiedzialna za środowisko, w którym działa, dlatego dba o interes społeczny, poszanowanie środowiska naturalnego oraz kształtowanie pozytywnych relacji z otoczeniem. Od lat uczestniczy w przestrzeni społecznej województwa promując sport, naukę, kulturę i ochronę środowiska. W samych programach sportowych i edukacyjnych prowadzonych przez Grupę co roku uczestniczy blisko 100 tys. dzieci i młodzieży. Wszystkie programy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu Grupa prowadzi pod wspólnym hasłem Energa dla Ciebie. Obejmuje on pięć projektów:

Energa Sport popularyzuje aktywność fizyczną oraz kształtuje pozytywne postawy wśród najmłodszych – przede wszystkim czerpanie radości z uprawiania sportu i rozwoju osobistego. Dzięki autorskim projektom tj. Energa Basket Cup, Energa Sailing oraz Energa Atletic Cup stwarza najbardziej utalentowanym dzieciom odpowiednie warunki do treningu i doskonalenia umiejętności w koszykówce, żeglarstwie i lekkoatletyce.

Energa Edukacja koncentruje działania na propagowaniu wiedzy na temat energii elektrycznej, sposobów jej wykorzystania, a także zachęcaniu do dyskusji na temat szans i problemów, jakie stoją przed współczesną energetyką. Działania w tym zakresie firma prowadzi na wszystkich szczeblach edukacji – od o programu „Planeta Energii”, w ramach którego uczy najmłodszych uczniów jak bezpiecznie i racjonalnie korzystać z energii elektrycznej, poprzez cykliczny konkurs „Energia Przyszłości” skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, kończąc na stypendiach i stażach dla studentów oraz absolwentów szkół wyższych w ramach projektu „Energia do nauki”.

Energa dla Przyrody to dbałość o środowisko naturalne i odpowiedzialne zarządzanie jego zasobami. Energa angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska oraz edukację ekologiczną. Stąd inicjatywy mające na celu budowanie partnerstwa i relacji z organizacjami chroniącymi przyrodę czy pomoc bocianom białym.

Energa Mecenat wychodzi naprzeciw potrzebom otaczającego środowiska i ludzi. Działając w oparciu o idee biznesu odpowiedzialnego społecznie firma wspiera liczne instytucje kultury, obejmując patronatem zarówno spektakularne przedsięwzięcia, jak i wydarzenia ważne dla środowisk lokalnych.

Fundacja ENERGA pomaga rozwiązywać problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy z obszaru działalności spółek Grupy. Szczególnie dużo uwagi Fundacja poświęca dzieciom dotkniętym chorobami, niepełnosprawnością oraz wykluczeniem społecznym. Fundacja wspiera także stowarzyszenia zajmujące się działalnością charytatywną. W tym roku szczególnie intensywnie subsydiuje szpitalne odziały ratunkowe, hospicja, domy dziecka i ochotniczą straż pożarną.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij