Polska bankowość mobilna: fakty i ciekawostki [infografika]

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Polska bankowość mobilna: fakty i ciekawostki [infografika]

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku urządzeń mobilnych telefony komórkowe oraz tablety stały się nie tylko narzędziem służącym do komunikacji i rozrywki, lecz także zarządzania finansami.

 Organizatorzy plebiscytu Złoty Bankier 2012 przygotowali zestawienie najciekawszych nowinek i usług w polskiej m-bankowości.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jeszcze kilka lat temu dostęp do konta bankowego za pośrednictwem telefonu nie przyszedłby zwykłemu użytkownikowi do głowy. Dziś papierowe wyciągi i kolejki w oddziale banku odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce przejmują usługi internetowe. Serca „mobilnych” Polaków podbijają natomiast aplikacje pozwalające na kontrolę stanu konta o każdej porze.

Smartfony stanowią już 47 proc. rynku telefonów komórkowych w Polsce (według raportu „Mobile Tracker”), a pakiety transmisji danych oferowane przez wszystkich operatorów czynią korzystanie z usług m-bankowości jeszcze łatwiejszym. Poza dostępem do stanu konta, przez telefon chcemy też dokonywać przelewów elektronicznych lub płatności opartych o technologię near field communication oraz wypłat z bankomatu bez karty.

Banki na potęgę inwestują w nowe technologie – która aplikacja ma najwięcej zwolenników? Według danych Google Play, wśród aplikacji na Androida pierwsze trzy miejsca zajmują odpowiednio: mBank, INGMobile oraz BZWBK24 mobile. A który bank oferuje dziś najlepsze produkty dedykowane fanom smartfonów i tabletów? Werdykt wydadzą sami internauci, którzy jeszcze do 4 lutego mogą głosować w plebiscycie Złoty Bankier 2012, wybierając m.in. bank z najlepszą ofertą bankowości mobilnej.

Organizatorzy plebiscytu, PayU SA oraz Bankier.pl, przedstawili na infografice „Polska bankowość mobilna” najciekawsze funkcje oraz usługi bankowe dedykowane tabletom i smartfonom.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij